Африкада 720 минг киши коронавирусни юқтириб олди
Африкада янги типдаги коронавирусга чалинганлар сони 720 минг кишидан ошди, 382 минг бемор тузалди, дея хабар берди Жаҳон соғлиқни сақлаш ташкилоти минтақавий идораси.
ЖССТ маълумотларига кўра, пандемия даврида Африка қитъасида 721 187 киши коронавирусни юқтириб олди, улардан 382 минг нафари тузалган. Хабарларга кўра, Африкада 15 166 киши COVID-19 туфайли вафот этган.
Энг кўп касалланишлар сони ЖАР (364 328), Миср (87 775), Нигерия (36 663) ва Гана (27 667)да қайд этилган. Янги вирус туфайли энг кўп вафот этганлар ЖАР (5 003), Миср (4 302) ва Жазоирда (1 078) аниқланган.
Жаҳон соғлиқни сақлаш ташкилоти 11 март куни янги COVID-19 коронавирус инфекцияси тарқалишини пандемия дея эълон қилди. ЖССТнинг охирги маълумотларига кўра, дунё бўйича 14 миллиондан ортиқ киши коронавирусга чалинган бўлиб, 597 мингдан зиёд киши касаллик туфайли вафот этди.

В Африке число заразившихся коронавирусом превысило 720 тысяч
Количество выявленных случаев заражения коронавирусом нового типа в Африке превысило 720 тысяч, выздоровели свыше 382 тысяч ранее заразившихся, сообщает региональное представительство Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).
По данным ВОЗ, за все время коронавирусом на Африканском континенте заразились 721 187 человек, после заражения выздоровели более 382 тысяч человек. Сообщается, что в Африке скончались 15 166 пациентов с подтвержденным COVID-19.
Наибольшее количество случаев заражения выявили в ЮАР (364 328), Египте (87 775), Нигерии (36 663) и Гане (27 667). Больше всего летальных исходов зафиксировали в ЮАР (5 003), Египте (4 302) и Алжире (1 078).
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. По последним данным ВОЗ, в мире выявлены уже более 14 миллионов случаев заражения, свыше 597 тысяч человек скончались.