Ётоқхонадан эр-хотиннинг жасади топилди
Бош прокуратура матбуот хизматининг маълум қилишича, туманнинг «Чорбоғ» МФЙ Юксалиш кўчасидаги уйда яшаган 1977 йилда туғилган Ш.Э. ва 1995 йилда туғилган турмуш ўртоғи К.Э. яшаш хонадонида ис газидан заҳарланиб, ҳодиса жойида вафот этган. Бу ҳақда Учкўприк тумани ИИБ навбатчилик қисмига 21 декабрь куни соат 08:30 ларда хабар келиб тушган.
Кўздан кечириш давомида яшаш хонадонининг ёнма-ён жойлашган ётоқхонаси ва ювиниш хонасига қўлбола усулда ясалган, темирдан ишланган печка ўрнатилгани, печка шланг орқали пропан газ балонига уланиб, иситиш учун мослангани, ҳодиса содир бўлган куни хонадонда газ тўлиқ ёнмасдан, ис гази ажралиб чиққани аниқланган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан туман прокуратураси томонидан терговга қадар текширув олиб борилмоқда.

В Фергане супруги скончались от отравления угарным газом
По данным Генеральной прокуратуры, супруги 45-летний Ш.Э. и его супруга 27-летняя К.Э. отравились угарным газом в спальной комнате и скончались. Сообщение о смерти супругов поступило в ОВД Учкуприкского района 21 декабря примерно в 08:30.
В ходе проверок выяснилось, что в соседней спальне и ванной комнате была установлена самодельная железная печка для отопления. Устройство было подключено к газовому баллону с помощью шланга. В день происшествия в квартире произошла утечка газа без непосредственного сгорания.