Ўзбекистонда коронавирус юқтирганлар сони 2620 нафарга етди
2020 йил 14 май соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 2620 (+8) нафарни ташкил қилмоқда. Бу ҳақда ССВ матбуот хизмати хабар берди.
8 нафар янги касалланиш ҳолатининг 4 нафари хориждан келиб, карантинга олинган, қолган 4 нафари ҳам олдиндан карантин муассасаларида кузатувда бўлган фуқаролар орасидан аниқланди. Хориждан келиб, касалланиш қайд этилган фуқароларнинг 3 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси бўлса, 1 нафари эса Қозоғистондан келган.
Айни пайтда юртимизда 2076 нафар фуқаро коронавирус инфекциясидан бутунлай соғайиб, даволаниш кўрсаткичи 79 фоизни ташкил қилмоқда. Мамлакатимизда даволанаётган 533 нафар бемордан 11 нафари оғир аҳволда. Шифокорларимиз томонидан барча беморларга белгиланган стандартлар бўйича даво чоралари кўрилмоқда.

Число зараженных коронавирусом в Узбекистане выросло до 2620
По состоянию на 14 мая 2020 года 10:00 часов в Узбекистане число случаев заражения коронавирусной инфекцией составляет 2620 (+8). Об этом сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения.
Из подтвержденных 8 новых случаев 4 выявлено у граждан, прибывших из-за рубежа и помещенных на карантин, а 4 – у тех, кто находится под наблюдением в карантинных учреждениях. Из граждан, которые приехали из-за рубежа, 3 человека являются водителями международных грузовых автомобилей дальнего следования, 1 – прибыл из Казахстана.
В нашей стране в данное время от коронавирусной инфекции полностью выздоровели 2076 человек, и показатель выздоровления составляет 79 процентов. В настоящее время из проходящих лечение 533 пациентов у 11 – состояние тяжелое. Наши врачи лечат всех пациентов в соответствии с установленными стандартами.