Абдулазиз Камилов Тожикистон, Туркманистон ва Қозоғистонга боради
2021 йилнинг 16-18 феврал кунлари Ўзбекистон Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Тожикистон, Туркманистон ва Қозоғистон Республикасига амалий ташриф билан боради. Бу ҳақда вазирлик матбуот хизмати хабар берди.
Ташриф доирасида Тожикистон, Туркманистон ва Қозоғистон ташқи сиёсий маҳкамалари раҳбарлари билан учрашувлар ўтказилиши режалаштирилган.
Музокаралар чоғида минтақавий ҳамкорликнинг бугунги ҳолати ва ривожланиш истиқболлари, шунингдек, Марказий Осиёнинг глобал иқтисодий жараёнлар ва транспорт йўлакларига интеграцияси масалалари муҳокама қилиниши кўзда тутилган.

Абдулазиз Камилов посетит Казахстан, Таджикистан и Туркменистан с рабочим визитом
16-18 февраля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов посетит Республику Казахстан, Республику Таджикистан и Туркменистан с рабочим визитом, сообщает пресс-служба МИДа.
В рамках визита планируется проведение встреч с главами внешнеполитических ведомств Казахстана, Таджикистана и Туркменистана.
В ходе переговоров предусматривается обсуждение состояния и перспектив дальнейшего развития регионального взаимодействия, а также вопросов интеграции Центральной Азии в глобальные экономические процессы и транспортные коридоры.