Тадбиркорлик бўйича жаҳон чемпионати энди Ўзбекистонда!
Entrepreneurship World Cup 2020 (Тадбиркорлик бўйича жаҳон чемпионати) аризалар қабули учун очилди. 2019 йилда ушбу танловда дунёнинг 187 мамлакатидан 102 мингдан зиёд тадбиркорлар иштирок этдилар.
Жорий йилда EWC янада йирик кўриниш олади. Танлов формати ҳар қандай ривожланиш босқичидаги стартапларни ғоявий палладан бошлаб фаол ўсиш палласига қадар қўллаб-қувватлашни назарда тутади.
Танлов иштирокчиларига ўз лойиҳаларини халқаро даражада намойиш қилиш имконияти берилади. Энг яхши иштирокчиларни 1 миллион АҚШ доллари пул эквиваленти миқдоридаги соврин жамғармаси, шунингдек ҳамкорлардан 70 миллион АҚШ долларидан ортиқ қийматдаги бонус ва махсус таклифлар кутиб турибди.
EWC танлови – бу совринлар учун курашиш ва етакчи экспертлардан билим олиш, ишчи алоқалари доирасини кенгайтириш, инвестиция жалб қилиш ва халқаро бозорга кириш учун ажойиб имконият.
COVID-19 глобал пандемияси атрофида юз бераётган вазият туфайли танлов сиртқи кўринишда махсус ишлаб чиқилган EWC платформасида ўтказилади. Бу фақат рўйхатдан ўтиш ва маросим ўтказиш учун портал эмас. Платформа виртуал тренинглар, таълим материаллари ва эксперт тавсияларни ўз ичига олади. Бундан ташқари, ҳар бир рўйхатдан ўтган иштирокчи профессионал ҳамкор сервисларнинг (Google Cloud, Amazon Web Services, Hubspot, Stripe ва бошқалар) жами 25 минг долларни ташкил қилувчи онлайн обуналарига эга бўлади.
Танлов босқичлари:
- Стартап лойиҳалар 9 августга қадар Entrepreneurship World Cup 2020 платформасида рўйхатдан ўтадилар;
- Танловнинг миллий босқичи 2020-йилнинг сентябр ойида онлайн кўринишда бўлиб ўтади.
Республика босқичи ғолиблари ўз лойиҳалари тақдимотларини 2020 йилнинг 18–20 октябр кунлари халқаро финалда намойиш қилиш имкониятига эга бўладилар.

Entrepreneurship World Cup 2020 (EWC) в Узбекистане!
Entrepreneurship World Cup 2020 (Чемпионат мира по предпринимательству) открыт для подачи заявок. В 2019 году в данном конкурсе приняли участие более 102 тысяч предпринимателей из 187 стран мира. И в этом году EWC станет еще более масштабным. Формат конкурса предусматривает поддержку стартапов на любом этапе развития, от идейной стадии до стадии активного роста.
Участникам конкурса предоставляется уникальная возможность представить свои проекты на международном уровне. Лучших конкурсантов ждет призовой фонд в размере более 1 миллиона долларов США в денежном эквиваленте, а также более 70 миллионов долларов США в виде бонусов и специальных предложений от партнеров.
Конкурс EWC - это отличная возможность побороться за призы и наставничество от ведущих экспертов, расширить круг деловых контактов, привлечь инвестиции и получить доступ на международные рынки.
В связи со сложившейся ситуацией вокруг глобальной пандемии COVID-19, конкурс будет проводиться в заочном формате на специально разработанной платформе EWC. Это не только портал для регистрации и проведения мероприятий. Платформа включает в себя виртуальные тренинги, образовательные материалы и экспертные рекомендации. Помимо этого, каждый зарегистрировавшийся участник получает доступ к онлайн-подпискам на партнерские профессиональные сервисы (включая Google Cloud, Amazon Web Services, Hubspot, Stripe и др.) на сумму более 25 тысяч долларов.
Этапы конкурса:
- Стартап-проекты проходят регистрацию до 9 августа на платформе Entrepreneurship World Cup (EWC);
- Национальный этап конкурса пройдет онлайн в сентябре 2020 года.
Победители национального этапа конкурса получат возможность выступить с презентацией своих проектов на международном финале 18-20 октября 2020 года.