«Lacetti» YPX xodimini bir necha kilometrga sudrab ketdi
Joriy yilning 13 sentyabr kuni Surxondaryo viloyati, Qumqo‘rg‘on tumani, «Surxon sohili» MFY hududida YPX xodimi yo‘lning qatnov qismiga to‘xtagan «Lacetti» rusumli avtomobil haydovchisining yoniga borib, o‘zini tanishtirib, to‘xtash qoidasini buzganligini aytib tegishli hujjatlarini taqdim qilishini so‘ragan. Haydovchi xodimning qonuniy talabini bajarmasdan, avtomobilini inspektorning ustiga boshqargan. Xodim qochishga ulgurmasdan avtomobilning kapot qismida osilib qolgan. Avtomobil taxminan 3,4 kilometr masofagacha harakatlangandan so‘ng xodim yerga qulab tushgan.
YPX xodimi tan jarohati bilan tuman tibbiyot birlashmasiga murojaat qilgan.
Mazkur holat yuzasidan tuman prokuraturasi tomonidan tegishli tartibda jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Водитель Lacetti протащил на капоте инспектора ДПС более 3 км
В социальных сетях распространилась информация о том, что сотрудника ДПС намеренно «прокатили» на капоте автомобиля. В ГУБДД прокомментировали инцидент.
Сообщается, что 13 сентября на территории махалли «Сурхон сохили» Кумкурганского района сотрудник ДПС подошел к остановившемуся на проезжей части водителю Lacetti.
Вместо того, чтобы предоставить сотруднику документы, водитель автомобиля нажал на «газ» и поехал прямо на инспектора, который оказался на капоте машины. При этом по дороге он неоднократно останавливался, а затем вновь продолжал движение, заведомо зная о грозящей опасности инспектору, находившемуся на капоте автомобиля. Таким образом, Lacetti проехала порядка 3,4 километра, после чего сотрудник УБДД упал на землю.
Сообщается, что инспектор ДПС обратился с телесными повреждениями в районную больницу.
По данному факту прокуратурой Кумкурганского района возбуждено уголовное дело по статье 219 (сопротивление представителю власти или лицу, исполняющему гражданский долг) Уголовного кодекса.