Metro bekatlaridagi holatga izoh berildi
«Bugun soat 12:55 – 13:05 oralig‘ida Toshkent shahar elektr ta’minoti tizimida yuzaga kelgan nosozlik sababli metropolitenining «Chilonzor», «Yunusobod», «O‘zbekiston» yo‘nalishlaridagi bekatlarida yorituvchi uskunalar ishlamagan, eskalatorlar to‘xtagan. Biroq, poyezdlar harakati to‘xtamagan, chunki poyezdlarning harakatini ta’minlovchi elektr ta’minoti alohida. Keltirilgan noqulayliklar uchun uzur so‘raymiz», deyiladi izohda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq respublika bo‘ylab elektr uzilishlari kuzatilishi mumkinligi aytilgandi. Bunga sutkalik elektr energiyasi iste’moli asosiy sabab qilib ko‘rsatilgandi.
O‘zbekiston hududida jazirama issiq yana ikki kun davom etadi, ammo uning ortidan kuchli shamol va qumli bo‘ronlar kuzatiladi.

В «Тошкент метрополитени» прокомментировали отключение электричества в метро
В сети Интернет распространились сообщения о проблемах с электричеством в Ташкентском метрополитене. В УП «Тошкент метрополитени» прокомментировали ситуацию.
«Сегодня с 12:55 до 13:05, в связи со сбоями в системе электроснабжения города Ташкент, на станциях метрополитена Чиланзарской, Юнусабадской и Узбекистанской линиях не работали осветительные приборы, оборудование, остановилась работа эскалаторов», - говорится в сообщении.
Отмечается, что движение поездов не прекращалось, так как электроснабжение, обеспечивающее движение поездов отдельное.
Напомним, что в первой половине июля на территории страны наблюдается резкое повышение температуры атмосферного воздуха. В этой связи, в период 6-8 июля суточное потребление электроэнергии по республике ожидается на уровне 223 миллионов киловатт-часов, что на 23% выше аналогичного периода прошлого года.