Ijtimoiy tarmoqlarda Olmaliq shahridagi maktab o‘quvchilarini avtomashina urib yuborgani haqida video tarqaldi.
Bosh prokuraturaning aniqlik kiritishicha, bugun, 15 may kuni Toshkent viloyati Olmaliq shahrida yashovchi 19 yoshli S.X. (erkak) «Damas» rusumli avtomashinada «Tinchlik» ko‘chasi bo‘ylab harakatlanib ketayotgan vaqtda, yo‘lni kesib o‘tayotgan 14 yoshli 2 nafar maktab o‘quvchisini urib yuborib, yo‘l-transport hodisasi sodir etgan.
Piyodalar avtohalokat oqibatida tan jarohati olishgan va tibbiy yordam ko‘rsatish maqsadida Olmaliq shahar markaziy shifoxonasiga olib kelingan.

В Алмалыке водитель "Дамас" сбил двух школьниц
В результате дорожно-транспортного происшествия, которое произошло 15 мая 2023 года, 19-летний житель города Алмалык Ташкентской области на автомобиле "Дамас" сбил двух 14-летних школьниц, переходивших улицу Тинчлик. Девочки получили серьезные травмы и были доставлены в центральную больницу Алмалыка.
В связи с этим происшествием проводится судебно-медицинская экспертиза. В настоящее время правоохранительными органами Алмалыкского района проводятся предварительные следственные действия. Дело находится под наблюдением Генеральной прокуратуры.
По предварительным выводам следствия, авария произошла из-за того, что водитель автомобиля "Дамас" проигнорировал красный свет светофора.