O‘zbekiston va Qirg‘izistonni bog‘lovchi biryo‘la ikkita tunnel topildi
Joriy yilning 3 va 9-fevral kunlari O‘zbekiston Davlat xavfsizlik xizmati va Ichki ishlar vazirligi tomonidan tezkor tadbirlar olib borilgan.
Unda ma’lum bo‘lishicha, Qirg‘iziston Respublikasi, O‘sh viloyati, Qora-Suu tumani hududidan O‘zbekiston Respublikasi Davlat chegarasi orqali Andijon viloyati Qo‘rg‘ontepa tumani hududiga olib kiruvchi, har birining eni 60 sm, balandligi 1,5 metr, uzunligi taxminan 150-200 metrli ikkita yer osti yo‘llari mavjudligi aniqlandi.
Hozirgi vaqtda, ushbu holatlar yuzasidan Jinoyat Kodeksining 223-moddasi bilan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi doirasida surishtiruv ishlari olib borilmoqda.

СГБ обнаружила еще два тоннеля, связывающие Узбекистан и Кыргызстан
Сообщается, что 3 и 9 февраля в ходе оперативных мероприятий, проводимых СГБ и МВД, были задержаны лица, незаконно проникшие на территорию Кургантепинского района Андижанской области с территории Кара-Сууского района Ошской области Кыргызстана.
Выяснилось, что граждане воспользовались двумя подземными тоннелями, каждый шириной 60 см, высотой 1,5 м и длиной примерно 150-200 м.
В настоящее время по данным фактам возбуждены уголовные дела по ст. 223 УК РУз (Незаконный выезд за границу или незаконный въезд в Республику Узбекистан), ведутся следственные действия.