Rossiyada 13 nafar o‘zbekistonlik YTHda jarohatlandi
Rossiyaning Volgograd viloyatida O‘zbekison fuqarolari bo‘lgan mikroavtobus ag‘darilib ketishi oqibatida 13 nafar yo‘lovchi jarohat oldi. Bu haqda Rossiya IIV viloyat boshqarmasi matbuot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, Moskva vaqti bilan soat 07:15 da Moksva—Volgograd avtomobil yo‘lining 923-kilometrida «Gazel» markali avtobus haydovchisi boshqaruvni yo‘qotib, ag‘darilib ketgan.
«Salonda 14 yo‘lovchi bo‘lgan — ularning barchasi O‘zbekiston fuqarolari», — deyiladi xabarda. YTH oqibatida 13 kishi turli darajadagi tan jarohati olgan.

13 узбекистанцев пострадали в ДТП в России
13 граждан Узбекистана пострадали в ДТП в России, сообщила пресс-служба Главного управления МВД по Волгоградской области.
Сообщается, что около 07:15 час. на 923 км. федеральной автодороги «Москва-Волгоград» водитель пассажирской «ГАЗели» не справился с управлением и допустил опрокидывание транспортного средства в кювет.
В салоне находились 14 пассажиров – все граждане Узбекистана. В результате ДТП 13 человек получили травмы различной степени тяжести.
На месте работают экипажи ДПС, к месту аварии выехало руководство областной ГИБДД и регионального Управления по вопросам миграции.