Surxondaryoda sportchiga hujum uyushtirildi
Videoda ko‘rsatilgan holat yuzasidan joriy yil 29-may kuni Denov tumani IIB huzuridagi TB tomonidan Jinoyat kodeksining 277-moddasi (Bezorilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilgan. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining matbuot kotibi — axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi Hayot Shamsutdinov xabar bergan.
Tergov davomida 7 nafar shaxs ayblanuvchi tariqasida jalb qilinib, barchasiga «qamoqqa olish» ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.
Tergov harakatlari 23-avgust kuni tamomlangan.
Hozirda jinoyat ishi sudga yuborish arafasida turibdi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yil 17-avgust kuni Qashqadaryo viloyati Qarshi shahrida sport ustasi Elbek Rahimov o‘ldirib ketilganligi haqida xabar berilgandi.

В Сурхандарье жестоко избили спортсмена
В Денауском районе Сурхандарьинской области несколько человек жестоко избили спортсмена. По данным пользователей социальных сетей, инцидент произошел 28 мая текущего года.
В пресс-службе Генеральной прокуратуры прокомментировали инцидент.
Сообщается, что 29 мая по данному факту сотрудниками органов внутренних дел Денауского района Сурхандарьинской области возбуждено уголовное дело по статье 277 Уголовного кодекса.
В отношении семерых человек была применена мера пресечения в виде заключения под стражу. 23 августа уголовное дело было закончено.
В ближайшее время дело будет направлено в суд.
Напомним, что в прошлом месяце в Кашкадарьинской области был зверски убит мастер спорта Элбек Рахимов. Тогда, по данным главы МВД, причиной убийства стал конфликт из-за соревнования.