O‘zbekistonda og‘ir jinoyat sodir etgan shaxs 13 yil o‘tib Moskvada qo‘lga tushdi
Moskvada O‘zbekistonda birga yashagan ayolni o‘ldirib, mulkini talon-toroj qilgan shaxs soxta pasport bilan qo‘lga olindi, deb xabar bermoqda «MVD Media».
O‘zbekiston fuqarosi 2010 yilda jinoyat sodir etgan, shundan so‘ng u Rossiyaga qochib ketgan va davlatlararo qidiruvga berilgan. Mahalliy politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, erkak o‘zi bilan birga yashagan ayolni o‘ldirib, uning telefoni, minglab dollar va millionlab so‘mni o‘g‘irlab qochib ketgan.
Jinoyatchi Moskvada ko‘chada hujjatlarini tekshirish vaqtida politsiya tomonidan qo‘lga olindi. U soxta pasportni ko‘rsatgan, ma’lum bo‘lishicha, unda fotosurat qayta yopishtirilgan bo‘lgan. Gumonlanuvchi hibsga olingan va endi O‘zbekistonga ekstraditsiya qilinadi.

Задержали мужчину, совершившего 13 лет назад убийство в Узбекситане
В Москве сотрудниками Управления уголовного розыска ГУ МВД России задержали гражданина Узбекситана, который разыскивался за убийство своей сожительницы. Об этом сообщает "МВД Медия"
По имеющейся информации, в 2010 году в Узбекистане, задержанный убил свою сожительницу, после чего похитил денежные средства в размере 7 тысяч долларов США и 5 млн сум, а также мобильный телефон потерпевшей и скрылся на территории Российской Федерации. В связи с чем правонарушитель был объявлен в межгосударственный розыск.
В результате оперативно-розыскных мероприятий подозреваемый был задержан в Москве. В тот момент 40-летний преступник предъявил паспорт гражданина Республики Узбекистан, который имел видимые признаки подделки, экспертизой установлено, что в документе была переклеена фотография. В отношении подозреваемого избрана мера пресечения в виде заключения под стражу с дальнейшей экстрадицией.