Ўзбекистонда оғир жиноят содир этган шахс 13 йил ўтиб Москвада қўлга тушди
Москвада Ўзбекистонда бирга яшаган аёлни ўлдириб, мулкини талон-торож қилган шахс сохта паспорт билан қўлга олинди, деб хабар бермоқда «МВД Медиа».
Ўзбекистон фуқароси 2010 йилда жиноят содир этган, шундан сўнг у Россияга қочиб кетган ва давлатлараро қидирувга берилган. Маҳаллий полиция маълумотларига кўра, эркак ўзи билан бирга яшаган аёлни ўлдириб, унинг телефони, минглаб доллар ва миллионлаб сўмни ўғирлаб қочиб кетган.
Жиноятчи Москвада кўчада ҳужжатларини текшириш вақтида полиция томонидан қўлга олинди. У сохта паспортни кўрсатган, маълум бўлишича, унда фотосурат қайта ёпиштирилган бўлган. Гумонланувчи ҳибсга олинган ва энди Ўзбекистонга экстрадиция қилинади.

Задержали мужчину, совершившего 13 лет назад убийство в Узбекситане
В Москве сотрудниками Управления уголовного розыска ГУ МВД России задержали гражданина Узбекситана, который разыскивался за убийство своей сожительницы. Об этом сообщает "МВД Медия"
По имеющейся информации, в 2010 году в Узбекистане, задержанный убил свою сожительницу, после чего похитил денежные средства в размере 7 тысяч долларов США и 5 млн сум, а также мобильный телефон потерпевшей и скрылся на территории Российской Федерации. В связи с чем правонарушитель был объявлен в межгосударственный розыск.
В результате оперативно-розыскных мероприятий подозреваемый был задержан в Москве. В тот момент 40-летний преступник предъявил паспорт гражданина Республики Узбекистан, который имел видимые признаки подделки, экспертизой установлено, что в документе была переклеена фотография. В отношении подозреваемого избрана мера пресечения в виде заключения под стражу с дальнейшей экстрадицией.