Vayner Farhod Mannopovning o‘limi yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Chilonzor tumani prokuraturasi tomonidan Farhod Mannopovning vafot etganligi yuzasidan tekshirish o‘tkazilgan.
Qayd etilishicha, holatga aloqador shaxslarni batafsil so‘roq qilish, qo‘p vaqt talab qilinadigan murakkab ekspertizalar tayinlash va boshqa bir qator tergov harakatlarini o‘tkazmasdan qonuniy to‘xtamga kelish imkoni yo‘qligi sababli Jinoyat kodeksining 116-moddasi (Kasb yuzasidan o‘z vazifalarini lozim darajada bajarmaslik) 4-qismi «a» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Tergov o‘tkazish yo‘li bilan qonuniy qaror qabul qilinishi ta’minlanadi, deyiladi Bosh prokuraturaning navbatdagi xabarida.
Avvalroq F.Mannapovning vafot etganligi holati yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilganligi, ish doirasida shifokorlar ushlangani yoki qamoqqa olinganligi haqida tarqalayotgan xabarlar inkor qilingandi.

По факту смерти Фархода Маннопова возбуждено уголовное дело
По факту смерти блогера Фархода Маннопова прокуратурой Чиланзарского района проведено расследование, сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры.
В связи с невозможностью проведения подробного допроса лиц, причастных к ситуации, назначения сложных экспертиз, требующих длительного времени, и сделать законные выводы без проведения ряда других следственных действий, по данному факту возбуждено уголовное дело по пункту «а» части 4 статьи 116 Уголовного кодекса Узбекистана (Ненадлежащее исполнение своих профессиональных обязанностей).
Путем проведения расследования будет принято законное решение, отмечается в сообщении.
Напомним, что известный вайнер Фарход Маннопов скончался утром 5 марта после операции, сделанной вследствии полученной в бассейне травмы.