Zangiotada ona va uning ikki farzandi o‘ldirilgan. Gumonlanuvchi – o‘gay ota
17 mart kuni Toshkent viloyati Zangiota tumani Xushro‘y ko‘chasida yashagan N.A. (ayol kishi, 1972 yilda tug‘ilgan) va uning birinchi turmushidan bo‘lgan farzandlari H.N. (1994 yil) va Sh.N. (1995 yil)larning murdalari ko‘krak qafasi, o‘pka va yurakka sanchilib kirgan og‘ir tan jarohatlari bilan topilgan, deb xabar bermoqda Bosh prokuratura matbuot xizmati.
Hodisa sodir bo‘lgan joyni ko‘zdan kechirish davomida xonadonga o‘rnatilgan kuzatuv kamerasining xotira qurilmasi (hard disc) ashyoviy dalil tariqasida olinib, undagi video tasvirlar ko‘zdan kechirilganida, ushbu qotillik jinoyati N.A.ning sha’riy nikohdagi turmush o‘rtog‘i I.X. tomonidan sodir etilganligi aniqlangan.
Mazkur jinoyat ishi yuzasidan Jizzax viloyati prokuraturasi va viloyat IIB xodimlari bilan hamkorlikda gumon qilinuvchi I.X. Zomin tumanida qo‘lga olingan. I.X.ga nisbatan Jinoyat kodeksining 97-moddasi 2-qismi «a» va «j» bandlari (ikki yoki undan ortiq shaxsni o‘ta shafqatsizlik bilan qasddan o‘ldirish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergovning borishi ustidan Bosh prokuratura alohida nazorat o‘rnatgan.

В Зангиатинском районе совершено тройное убийство. Убиты мать и два ребенка
17 марта в Зангиатинском районе Ташкентской области были найдены трупы женщины и её двух детей, сообщает пресс-служба Генпрокуратуры.
17 марта 2019 года труп гражданки Н.А. (1972 года рождения) и её детей от первого брака Ш.Н. (1994 г.р.) и Х.Н. (1995 г.р.), проживавших по адресу Ташкентская область, Зангиатинский район, улица Хушруй, дом №13, найдены с тяжкими телесными повреждениями - колото-резаными ранами в области грудной клетки, легких и сердца.
На место происшествия прибыла следственная группа, которой были произведены неотложные следственные действия, а также назначена судебно-медицинская экспертиза.
В ходе осмотра места происшествия в качестве вещественного доказательства был изъят жесткий диск (hard disc) камеры наблюдения, установленной в доме. Осмотр видеозаписей показал, что убийство было совершено И.Х., который являлся гражданским мужем Н.А.
По данному уголовному делу подозреваемый в совершении преступления И.Х. был задержан в Зааминском районе сотрудниками прокуратуры в сотрудничестве с сотрудниками ОВД Джизакской области.
В отношении И.Х. возбуждено уголовное дело по пунктам «а», «ж» части 2 статьи 97 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, проводятся следственные действия. За ходом следствия установлен особый контроль Генеральной прокуратуры.