Shavkat Mirziyoyev Xitoydagi eng yirik ko‘rgazma ochilishida nutq so‘zlaydi
O‘zbekiston Respublikasi prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xitoy Xalq Respublikasi raisi Si Szinpinning taklifiga binoan 4-noyabr kuni Shanxay shahrida bo‘lib o‘tadigan Import mahsulotlari uchinchi Xitoy xalqaro ko‘rgazmasining ochilish marosimi ishtirokchilariga videoaloqa orqali tabrik so‘zi yo‘llaydi. Bu haqda prezident matbuot xizmati xabar bermoqda.
Davlatimiz rahbari o‘zaro manfaatli savdo-iqtisodiy hamkorlikni kengaytirishning eng muhim jihatlari hamda koronavirus pandemiyasi keltirib chiqargan inqirozli holatlarni birgalikda yengib o‘tish choralariga to‘xtaladi.
Tadbirda qator xorijiy mamlakatlar davlat va hukumat rahbarlari ham tabrik so‘zi bilan chiqishi kutilmoqda.

Шавкат Мирзиёев выступит на церемонии открытия крупнейшей выставки в Китае
4 ноября Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпина выступит с приветственным видеопосланием участникам церемонии открытия третьей Китайской международной выставки импортных товаров в городе Шанхае, сообщает пресс-служба главы государства.
В соответствии с повесткой дня мероприятия, лидер нашей страны остановится на наиболее важных аспектах расширения взаимовыгодного торгово-экономического сотрудничества, мерах совместного преодоления кризисных явлений, вызванных пандемией коронавируса.
Ожидается, что с приветственными посланиями также выступит ряд глав государств и правительств зарубежных стран.