Ob-havo: ertaga ayrim viloyatlarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin
Toshkentda havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 13-15, kunduzi 18-20 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 5-10, kunduzi 15-20 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘ish ehtimoli bor. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 10-15, kunduzi 20-25 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘ishi kutiladi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 5-10, kunduzi 20-25 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lishi mumkin. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 10-15, kunduzi 22-27 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 7-12, kunduzi 13-18 daraja iliq bo‘ladi.

Центр гидрометеорологической службы при Министерстве чрезвычайных ситуаций сообщил о погоде в республике на 3 апреля.
В Ташкенте переменная облачность, временами дождь, возможна гроза. Температура ночью 13-15 тепла, днем 18-20 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Температура ночью 5-10 тепла, днем 15-20 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Температура ночью 10-15 тепла, днем 20-25 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, дождь,местами возможен сильный, возможна гроза. Температура ночью 10-15 тепла, днем 17-22 тепла.
В Кашкадарьинской области переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Температура ночью 10-15 тепла, днем 22-27 тепла.
В Сурхандарьинской области переменная облачность, без осадков. Температура ночью 10-15 тепла, днем 24-29 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, без осадков. Температура ночью 7-12 тепла, днем 18-23 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, дождь, местами возможен сильный. Лавиноопасно. Температура ночью 5-10 тепла, днем 7-12 тепла.