O‘zbekistonga janubdan quruq va issiq havo oqimi kirib kelmoqda – «O‘zgidromet»
O‘tgan haftada O‘zbekiston aholisi mintaqamizga Ural hududidan kirgan sovuq oqim ta’sirini his qildi. Mamlakatimiz hududining katta qismida harorat iqlimiy me’yorlardan 4-7 darajaga past bo‘ldi.
Bugun sovuq havo respublika hududidan chekina boshladi. Harorat kunduzi 19-22 darajagacha ko‘tarilsada, bu hali hamon me’yordan 2-3 darajaga pastdir.
Ish haftasi davomida O‘zbekiston hududiga xorijiy janubdan quruq va issiq havo oqimi kirishni boshlaydi.
Butun respublika bo‘yicha ob-havo kam bulutli va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi.
Harorat ko‘tarilib borib, kechasi 7-10 daraja, kunduzi 22-25 daraja issiq bo‘ladi, bu iqlimiy me’yorlardan 2-4 darajaga yuqoridir.

Узбекистанцам пообещали теплую неделю
На прошлой неделе жители Узбекистана ощутили влияние холодной воздушной массы, которая пришла в наш регион с районов Урала. Температура воздуха по большей части территории была на 4-7° ниже климатической нормы.
Сегодня, 12 октября холодная масса начала отступать с территории нашей республики. Днем воздух прогреется до 19-22 градусов, что пока ещё на 2-3 градуса ниже нормы, сообщили в Узгидромете.
В течение рабочей недели на территорию республики начнет поступать сухая и теплая воздушная масса с зарубежного юга.
По всему Узбекистану ожидается малооблачная погода без осадков. Температура воздуха продолжит расти и будет в пределах ночью 7-10 градусов, днем 22-25 градусов, что уже на 2-4 градуса выше климатической нормы.