Pirotexnika sabab oltita xonadonda yong‘in yuzaga keldi – IIV
O‘zbekistonda Yangi yil mavsumi vaqtida pirotexnika vositalaridan foydalanish oqibatida 120 dan ortiq odam jarohat olgan, oltita xonadonda yong‘in yuzaga kelgan. Bu haqda IIV matbuot kotibi Shohrux G‘iyosov fuqarolarga yo‘llagan murojaatida ma’lum qildi.
Uning qayd etishicha, 12 million donadan ortiq pirotexnika mahsulotlari musodara qilingan, 258 kishi ma’muriy, 17 kishi esa jinoiy javobgarlikka tortilgan. Shuningdek, yana 1048 ta holat bo‘yicha hujjatlar sudlarga va boshqa organlarga qonuniy chora ko‘rish uchun yo‘naltirilgan.

В Узбекистане из-за пиротехники в новогодние дни пострадало более 120 человек, в 6 домах возникли пожары
В Узбекистане в результате использования пиротехники в новогодние праздники пострадало более 120 граждан, в 6 домах возникли пожары. Об этом сообщил пресс-секретарь Министерства внутренних дел Шохрух Гиясов.
По его словам, в ходе более чем 6600 рейдов и оперативных мероприятий у правонарушителей было изъято в общей сложности более 12 млн единиц пиротехнической продукции, 258 лиц привлечены к административной, а 17 — к уголовной ответственности. Документы по 1048 фактам направлены в судебные и другие органы для принятия законных мер.