Germaniyada koronavirusga chalinishlar soni keskin ko‘paymoqda
Germaniyada yangi tipdagi koronavirusni yuqtirish holati 633 taga ko‘paydi, to‘rtta o‘lim holati qayd etildi. Bu haqda mamlakat sog‘liqni saqlash vazirligi tizimiga kiruvchi hamda COVID-19 kasallanishlar statistikasini yurituvchi Robert Kox instituti xabar bergan.
Bir kun avval 340 ta yuqtirish holati to‘g‘risida ma’lum qilingandi.
Hisob-kitoblarga qaraganda, Germaniyada COVID-19ni yuqtirganlar umumiy soni 206 242 kishiga yetgan, 9 122 nafar bemor hayotdan ko‘z yumgan.
Jahon sog‘liqni saqlash tashkiloti 11-mart kuni yangi COVID-19 koronavirus infeksiyasi tarqalishini pandemiya deya e’lon qilgandi. JSSTning oxirgi ma’lumotlariga ko‘ra, dunyo bo‘yicha koronavirusga chalinganlar soni 16 million kishidan oshib ketgan, 646 mingta o‘lim holati aniqlangan.

В Германии за сутки выявили более 600 случаев COVID-19
Число подтвержденных случаев инфицирования коронавирусом нового типа в Германии за сутки возросло на 633, зафиксированы четыре новых летальных исхода, сообщает институт Роберта Коха, который входит в структуру минздрава ФРГ и ведет статистику заболеваемости COVID-19 в стране.
Сутками ранее сообщалось о 340 новых случаях заражения.
По последним данным, общее число случаев инфицирования COVID-19 в Германии достигло 206 242, скончались 9 122 пациента с коронавирусом.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. По последним данным ВОЗ, в мире выявлены уже более 16 миллионов случаев заражения, свыше 646 тысяч человек скончались.