Gidrometeorologiya markazi ma’lumotiga ko‘ra, 31-yanvar kuni Toshkentda havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan biroz yomg‘ir yog‘adi. Kechasi 3-5, kunduzi 6-8 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin. Kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 0-5 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Ba’zi joylarda tuman tushishi mumkin. Kechasi 3 daraja sovuq, 2 daraja iliq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda biroz yomg‘ir yog‘adi. Kechasi 0-5, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Samarqand viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin. Kechasi 0-5, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Ba’zi joylarda tuman tushishi mumkin. Kechasi 0-5, kunduzi 7-12 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ba’zi joylarda biroz yomg‘ir yog‘adi. Kechasi 0-5, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.

Какая погода ожидает нас 31 января?
По сообщениям Гидрометцентра республики, 31 января в Ташкенте переменная облачность, временами небольшой дождь. Ветер западный 5-10 м/с. Температура ночью 3-5 тепла, днем 6-8 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 мороза, днем 0-5 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 3 мороза-2 тепла, днем 5-10 тепла.
В Ташкентской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, местами небольшой дождь. Ветер западный с переходом на восточный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 5-10 тепла.
В Самаркандской области переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 5-10 тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 7-12 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, местами небольшой дождь. Ветер западный с переходом на восточный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 5-10 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, снег, местами сильный. Возможен туман. Лавиноопасно. Ветер западный с переходом на восточный 7-12 м/с. Температура ночью и днем 3 мороза-2 тепла.