4 tonna iste’molga yaroqsiz go‘sht mahsulotlari to‘xtatib qolindi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Ko‘kdala tuman bo‘limi tomonidan IIB va veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limi xodimlari bilan hamkorlikda tezkor tadbir o‘tkazildi.
Reyd tadbirida «Qarshi-Samarqand» yo‘nalishida harakatlanayotgan «ISUZU» rusumli yuk avtomashinasi to‘xtatilib ko‘zdan kechirilganda, jami 4 000 kilogramm iste’molga yaroqsiz qoramol go‘shtini o‘tkazish maqsadida bo‘lgan fuqarolar aniqlanib, mahsulotlar ashyoviy dalil sifatida olingan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 186-moddasi (xavfsizlik talablariga javob bermaydigan tovarlarni o‘tkazish maqsadini ko‘zlab ishlab chiqarish, saqlash, tashish yoxud o‘tkazish, ishlar bajarish yoki xizmatlar ko‘rsatish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

Из Карши в Самарканд пытались провезти четыре тонны испорченного мяса
В Кукдалинском районе Кашкадарьинской области остановили граждан, которые везли непригодное к употреблению мясо. Об этом сообщает пресс-служба Департамента при Генеральной прокуратуре.
В частности, в Кукдалинском районе был остановлен грузовик «Isuzu», направлявшийся из Карши в Самарканд. В ходе осмотра транспортного средства установлено, что граждане О. Х. и Ж. В. перевозили 4 тонны непригодной к употреблению говядины. В результате мясная продукция была изъята в качестве вещественного доказательства.
По данному факту заведено уголовное дело по статье "Производство, хранение, перевозка в целях сбыта либо сбыт товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности" Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.