Angor tumaniga yangi hokim tayinlandi
Xalq deputatlari Angor tumani Kengashining 10-noyabrda bo‘lib o‘tgan navbatdan tashqari sessiyasida shu paytgacha hokim sifatida ishlab kelgan Baxtiyor Ibatov boshqa ishga o‘tganligi sababli lavozimidan ozod etilgan.
Usmon Turapov bungacha Surxondaryo viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelgan.
Nashrning ma’lum qilishicha, shu kunlarda Denov tumaniga ham yangi hokim tayinlanishi kutilmoqda. 8 noyabr kuni Denov tumani hokimi lavozimida ishlab kelgan Ulug‘bek Qosimov Surxondaryo viloyati prokurori etib tayinlangandi.

В Ангорский район назначен новый хоким
Усмон Турапов назначен новым хокимом Ангорского района Сурхандаринской области. Об этом сообщил «Turon24».
На внеочередном заседании Ангорского районного Совета народных депутатов 10 ноября Бахтиер Ибатов, который работал хокимом района, был освобожден от своих обязанностей в связи с тем, что назначен на другую должность.
Усмон Турапов до этого работал начальником управления экологии и охраны окружающей среды Сурхандаринской области.
Как сообщает издание, накануне ожидается назначение нового хокима и в Денауский район. 8 ноября Улугбек Косимов работавший хокимом района был назначен прокурором Сурхандарьи.