Tallaxoma shahri ma’lumotlariga ko‘ra, voqea mahalliy aerodromdan havoga ko‘tarilganidan ko‘p o‘tmay sodir bo‘lgan. Samolyotda bo‘lganlarning barchasi tirik qolgan, to‘rt nafar jabrlanuvchi vertolyotda shifoxonaga yetkazilgan.
AQSh Federal Aviatsiya boshqarmasi (FAA) ma’lumotlariga ko‘ra, so‘z yuritilayotgan samolyot ikki motorli De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter bo‘lgan. Mahalliy matbuotning yozishicha, samolyot parashyutdan sakrashni o‘rgatish uchun ishlatilgan.
Internetda chop etilgan fotosuratlarda samolyotning dumi shikastlangan va qanoti yirtilgan holda o‘tda yotganini ko‘rish mumkin. Shahar ma’muriyati matbuot kotibi Layl Rasselning ta’kidlashicha, halokat oqibatida aeroport binolari va boshqa inshootlar zarar ko‘rmagan.
Hodisa sabablari hozircha noma’lum, AQSh Federal aviatsiya ma’muriyati va Milliy transport xavfsizligi kengashi o‘z tekshiruvlarini boshladi.

8 июня в США разбился 20-местный пассажирский самолет. Его использовали для проведения прыжков с парашютом. В аварии пострадали люди, погибших нет.
Крушение произошло в штате Теннеси. Как пишет CNN, на борту находилось 16-20 человек. Некоторых из них доставили в больницу авиацией.
The New York Times узнала точную модель самолета: De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter. Он упал неподалеку от аэропорта.
На фотографиях, опубликованных в сети, самолет лежит на траве с поврежденным хвостом и разорванным крылом. Представитель городской администрации Лайл Рассел заявил, что здания аэропорта и другие сооружения не пострадали в результате крушения.
Причина крушения пока неизвестна, расследование ведут Федеральное управление гражданской авиации США и Национальный совет по безопасности на транспорте.