Dushanba kuni ertalab dunyo bo‘yicha kasallanganlar soni 20 023 016 yetgani qayd etildi. Qurbonlar soni 733 ming kishidan oshdi. 12 897 813 kishi esa tuzalgan.
Biroq, Jons Xopkins universiteti ma’lumotlariga ko‘ra, yangi virusni yuqtirganlar soni 20 millionga yaqinlashgan va u 19 778 566 kishini tashkil etadi. Koronavirusga chalinganlar soni bo‘yicha haliyam AQSh (5 044 435), Braziliya (3 035 422), Hindiston (2 153 010), Rossiya (885 718) va JAR (559 859) yetakchilik qilmoqda.
Uch kun ichida qariyb bir million kishi virusni yuqtirib oldi. 7-avgust kuni ertalab kasallanganlar soni 19 million atrofida bo‘lgan. Bir hafta avval, 2-avgust kuni jahonda koronavirusga chalinganlar soni 18 millionni tashkil etgandi.

Число случаев заражения выросло на миллион менее чем за трое суток
Число заразившихся коронавирусом в мире с начала пандемии превысило 20 миллионов, согласно данным портала Worldometers.
К утру понедельника на планете заражены 20 023 016 человек. Количество жертв превысило 733 тысячи. Излечились 12 897 813 человека.
Однако, согласно данным проекта Университета Джонса Хопкинса, число зараженных только приближается к 20 миллионам и составляет 19 778 566. Странами с наибольшим числом заразившихся остаются США (5 044 435), Бразилия (3 035 422) и Индия (2 153 010). Также в первую пятерку входят Россия (885 718) и ЮАР (559 859).
Число случаев заражения выросло на миллион менее чем за трое суток. Утром 7 августа количество заражений перевалило через отметку в 19 миллионов. Неделей ранее, 2 августа, количество заразившихся коронавирусом в мире составляло чуть более 18 миллионов.