Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi PR-markaziga rahbar tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi PR-markaziga rahbar tayinlandi. Bu haqda agentlik matbuot xizmati xabar berdi.
Investitsiya va tashqi savdo vazirligi huzuridagi Xorijiy investitsiyalarni jalb qilish agentligi direktorining sobiq o‘rinbosari Akram Muhamatqulov endilikda PR-markaz faoliyatini boshqaradi.
U «Buyuk Kelajak» XNNTning davlat boshqaruvi yo‘nalishida eksperti, Migratsiya siyosatini rivojlantirish xalqaro markazida mas’ul lavozimda, shuningdek, Xenli end Partners kompaniyasida davlat organlariga maslahat berish bo‘yicha katta maslahatchisi sifatida faoliyat ko‘rsatgan.
Vena Diplomatiya Akademiyasi (DA Wien), Markaziy Yevropa universiteti (CEU) hamda Markaziy Osiyodagi Amerika universitetilarini (AUCA) tamomlagan.
AOKAning PR-markaz rahbari xorijiy ommaviy axborot vositalari, ijtimoiy tarmoqlar, media-maydonlar, forumlar, anjumanlarda O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlarning keng yoritilishini ta’minlash; strategik kommunikatsiya, ommaviy nashr va mamlakatning ijobiy imidjini shakllantirish; milliy brendni faol targ‘ib qilish va tanitish; shuningdek, O‘zbekistonning investitsiya va sayyohlik salohiyatini mustahkamlashga mas’ul bo‘ladi.

Назначен глава PR-центра Агентства информации и массовых коммуникаций
Акрам Мухаматкулов назначен руководителем PR-центра Агентства информации и массовых коммуникаций. Ранее он занимал должность заместителя директора Агентства по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве по инвестициям и внешней торговли. Об этом сообщается на сайте Агентства.
Ранее Мухаматкулов работал экспертом МННО «Буюк Келажак» по направлению «Государственное управление», в Международном центре развития миграционной политики, а также старшим советником по консультированию государственных органов в компании Henley & Partners.
А.Мухаматкулов — выпускник Венской Дипломатической Академии (DA Wien), Центрально-европейского университета (CEU), Американского университета в Центральной Азии (AUCA).
Руководитель PR-центра ответственен за обеспечение широкого информационного освещения проводимых реформ в Республике Узбекистан в зарубежных СМИ, социальных сетях, медиа-площадках, форумах, конференциях; осуществление стратегической коммуникации, организацию публикаций, формирование позитивного имиджа страны, ведение активного промоушена и повышение узнаваемости национального бренда, укрепление инвестиционной и туристической привлекательности Узбекистана.