2021 yilning mart oyidan boshlab «Bunyodkor» futbol klubi Kuzatuv kengashi qarori bilan Klub prezidenti sifatida ish boshlagan «O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruvi raisi Mehriddin Abdullayev o‘tgan yilda klub nimalarga erishdiyu, nimalarni yo‘qotgani, 2022 yilda qilinishi kerak bo‘lgan ishlar rejalari yuzasidan Bosh direktor Ulug‘bek Mirzayev, Bosh murabbiy Shuhrat Maqsudov, «Fan-klub» a’zolari yetakchisi Shavkat Imomov bilan uchrashdi.
Klub prezidenti avvalo, asosiy maqsad va vazifa O‘zbekiston Respublikasida futbolni rivojlantirishga, jumladan bolalar-o‘smirlar, professional hamda ommaviy futbolni keng targ‘ib qilishga qaratilganini ta’kidlab o‘tdi.
Bundan tashqari, Klubning bosh vazifasi asosiy jamoaning milliy chempionat, O‘zbekiston kubogi va xalqaro musobaqalarda muvaffaqiyatli ishtirok etishi, qolaversa, yoshlar, ayollar mini-futbol, shuningdek I va II liga jamoalarimizning O‘zbekiston chempionatlaridagi muvaffaqiyatli eshtirok etishiga qaratilgan bo‘lsa-da, afsuski o‘tgan yilda kutilgan natijalarga erishilmagani tanqid qilindi.
Uchrashuv davomida, Klub Bosh direktori Ulug‘bek Mirzayev va Bosh murabbiyning 2021 yil sarhisobi hamda 2022 yil rejalar bo‘yicha hisoboti tinglandi. Ulug‘bek Mirzayev O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi o‘quv-yig‘in mashg‘ulotlariga «Bunyodkor»dan besh nafar futbolchi jalb etilganini bildirib, yoshlar erishayotgan yutuqlar bo‘yicha ma’lumotlarni keltirib o‘tdi.
Bosh murabbiy Shuhrat Maqsudov jamoani qabul qilib olganiga ko‘p vaqt bo‘lmaganiga qaramay, har bir futbolchi bilan alohida muloqot yo‘lga qo‘yilib, ularning jismoniy va ruhiy holati o‘rganilgani, 2021 yilgi natijalardan o‘zi ham qoniqmagani va 2022 yilda jamoa faqat sovrinli o‘rinlar uchun kurashishini bildirdi.
«O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruv raisi, «Bunyodkor» futbol klubi prezidenti Bosh murabbiyga imkon berishini va 2022 yilgi natijalarga qarab uning faoliyati bo‘yicha xulosa qilishini aytib, faqat g‘alaba uchun maydonga tushish kerakligini, nafaqat milliy chempionat, kubok bahslari balki xalqaro maydonda ham jamoa o‘z o‘rniga ega bo‘lishi kerakligi borasida topshiriqlar berdi.
Jamoani shakllantirishda seleksiya ishlarini olib borish, yosh futbolchilarga imkon berish, korrupsiya va tanish-bilishchilikka mutloqo o‘rin bermaslik bo‘yicha vazifalar belgilab berildi. Shuningdek, «Bunyodkor» FKning bolalar-o‘smirlar futbol maktabi tarbiyalanuvchilariga alohida e’tibor berish hamda ular uchun zarur sharoitlarni yaratish kerakligi ta’kidlandi.
O‘z navbatida 2022 yilda klub va uning xodimlarini, jamoa va barcha futbolchilarni moliyaviy qo‘llab-quvvatlash masalasiga ham alohida e’tibor berilib, rag‘batlantirish masalalari qayta ko‘rib chiqilishi, o‘zining fidoiyligini namoyish qilgan har bir ishchi-xodim va futbolchi, murabbiy, jamoa a’zosi rag‘batlanirishi aytildi. Shuningdek, Mehriddin Abdullayev 2022 yilda jamoaga omad tiladi.

Деятельность футбольного клуба «Бунёдкор» обсуждалась под руководством Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз», президента футбольного клуба «Бунёдкор»
Председатель Правления АО «Узбекнефтегаз» Мехриддин Абдуллаев, начиная с марта 2021 года в качестве президента клуба по решению Наблюдательного совета Футбольного клуба "Бунедкор" Мехриддин Абдуллаев встретился с генеральным директором Улугбеком Мирзаевым, главным тренером Шухратом Максудовым, лидером членов "фан-клуба" Шавкатом Имомовым в ходе встречи они обсуждали о том, чего он достиг, что потерял, о планах работы, которые предстоит выполнить в 2022 году.
Президент клуба сначала отметил, что главная цель и задача направлены на развитие футбола в Республике Узбекистан, в том числе популяризацию детско-подросткового, профессионального и массового футбола.
Кроме того, хотя основная задача клуба направлена на успешное участие основной команды в чемпионате страны, кубке Узбекистана и международных соревнованиях, а также успешное выступление наших команд I и II лиги в чемпионатах Узбекистана, к сожалению, ожидаемые в прошлом году результаты не были достигнуты, это подверглось критике.
В ходе встречи был заслушан отчет генерального директора клуба Улугбека Мирзаева и главного тренера за 2021 год и планы на 2022 год.
Улугбек Мирзаев сообщил, что пять игроков из "Бунедкора" были задействованы в тренировочном лагере молодежной сборной Узбекистана и предоставил информацию о достижениях молодежи.
Несмотря на то, что у главного тренера Шухрата Максудова было не так много времени для приема команды, с каждым игроком был налажен особый диалог, изучено их физическое и психическое состояние, он не был удовлетворен результатами 2021 года, и отметил что в 2022 году команда будет бороться только за призовые места.
Председатель Правления АО "Узбекнефтегаз", президент Футбольного клуба "Бунедкор" заявил, что позволит главному тренеру и сделает выводы о его деятельности в зависимости от результатов 2022 года, дал указания не только о необходимости выходить на поле для победы, но и о том, что у команды должно быть свое место.
При формировании команды были определены задачи провести селекционную работу, допустить молодых игроков, не давать абсолютного места коррупции и фамильярности. Также было отмечено, что ФК "Бунедкор" должен уделить особое внимание воспитателям детско-юношеской футбольной школы и создать для них необходимые условия.
В свою очередь, в 2022 году особое внимание было уделено вопросу финансовой поддержки клуба и его сотрудников, команды и всех игроков, и было сказано, что вопросы поощрения будут пересмотрены, каждый работник-сотрудник и игрок, тренер, член команды, продемонстрировавший свою преданность делу, будут поощрены. Также Мехриддин Абдуллаев пожелал команде удачи в 2022 году.