Chiroqchida dahshatli YTH. Bir kishi vafot etdi, olti kishi jarohatlangan
Joriy yilning 2 noyabr kuni, soat 11:50 da Qashqadaryo viloyati Chiroqchi tumani hududidan o‘tgan «Qarshi katta xalqa yo‘li»ning «Yettitom-Qarshi» 4R-87 avtomobil yo‘li bilan kesishgan 53 km.dagi tartibga solingan chorrahasida fuqaro M.R.ning boshqaruvidagi «Lasetti» rusumli avtomashinasi fuqaro S.X.ning boshqaruvida bo‘lgan «Gaz-322132» rusumli yo‘lovchi tashishga mo‘ljallangan avtomashinaga to‘qnashib, yo‘l transport hodisasi sodir qilgan.
Sodir bo‘lgan hodisa oqibatida «Gaz-322132» rusumli avtomashinada bo‘lgan 10 nafar (shundan 1 nafari haydovchi) va «Lasetti» rusumli avtomashinasi ichidagi 3 nafar (shundan 1 nafari haydovchi) fuqarolar turli darajada tan jarohati olishib RShTTYoIM Qashqadaryo filialiga olib kelingan. Ulardan faqat 6 nafari reanimatsiya bo‘limiga yotqizilgan, 5 nafariga esa uyiga ruxsat berilgan.
«Gaz-322132» rusumli avtomashina haydovchisi S.X.ga ko‘rsatilgan tibbiy muolajalarga qaramay shifoxonaning jonlantirish bo‘limida vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Chiroqchi tumani bo‘yicha IIO FMB huzuridagi tergov bo‘limi tomonidan Jinoyat kodeksining 266-moddasi (odam o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositasini boshqaruvchi shaxs tomonidan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Jinoyat ishi bo‘yicha dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda va natijasiga ko‘ra qonuniy qaror qabul qilinishi ta’minlanadi.

В Чиракчинском районе произошло страшное ДТП: Один человек погиб, шестеро в тяжелом состоянии
02 ноября 2019 года, примерно в 11:50 часов, на перекрестке дорог «Еттитом-Карши» 4Р-87 и «Большой кольцевой автомобильной дороги Карши» Чиракчинского района Кашкадарьинской области, транспортные средства марки «Ласетти» под управлением гражданина М.Р. и «Газ-322132» под управлением гражданина С.Х. совершили дорожно-транспортное происшествие.
По данным следственного департамента, в результате дорожно-транспортного пришествия водитель автомобиля «Газ-322132» гражданин С.Х. и его 9 пассажиров, водитель автомобиля «Ласетти» гражданин М.Р. и его 2 пассажира с полученными различного рода телесными повреждениями обратились в клиническую больницу. Но несмотря на старания врачей водитель автомобиля «Газ-322132» скончался, состояния 6 пассажиров тяжелое.
По данному факту 02 октября 2019 года Следственным отделом при УКД ОВД Чиракчинского района Кашкадарьинской области было возбуждено уголовное дело части 2 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, а именно по факту нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортного средства лицом, управляющим транспортным средством повлекшее человеческую смерть.
В настоящее время проводится предварительное расследование по результатам которого будет обеспечено принятия законного решения.