Tergov departamentining xabariga ko‘ra, 2020 yil 06 fevral kuni soat 10:00 dan 17.00 ga qadar bo‘lgan vaqt oralig‘ida, noma’lum shaxs fuqaro 31 yoshli S.X.ga tegishli «Damas» rusumli avtomashinani Olmaliq shahar Oltin zamin ko‘chasidagi uylarning yonidan olib qochib ketgan.
Mazkur holat yuzasidan Olmaliq shahar IIB xuzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 267-moddasi 1-qismi (transport vositasini olib qochish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Olib borilgan tergov-tezkor harakatlari natijasida mazkur jinoyatni voyaga yetmagan 16 yoshli B.G. va 17 yoshli Yo.T.lar sodir etganliklari aniqlanib, olib qochilgan avtomashinani Ohangaron tumani hududida boshqarib ketayotganlarida, YPH xodimining to‘xtash ishorasiga rioya qilmasdan harakatni davom ettirib, haydovchining malakasi yetarli bo‘lmaganligi sababli YPH avtomashinasi bilan to‘qnashib ketib, olib qochilgan avtomashina yo‘lining chetidagi ariqqa tushib ketishi natijasida to‘xtagan.
Jinoyat ishi bo‘yicha B.G. va Yo.T.lar protsessual tartibda ushlangan. Dastlabki tergov harakatlari davom etmoqda.

В Алмалыке угонщики «Дамаса» столкнулись с автомобилем ДПС
6 февраля 2020 года в промежуток времени с 10:00 по 17:00 часов, неизвестными был угнан автомобиль марки «Damas», принадлежащий 31-летнему С.Х., припаркованный около одного из домов по улице «Олтин замин», сообщает пресс-служба Следственного департамента.
По данному факту Следственным отделом при ОВД города Алмалыка было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства).
Предпринятыми следственно-оперативными мероприятиями было установлено, что данный автомобиль угнали жители города, 16-летний Б.Г и 17-летний Ё.Т., которые попытались спрятать автомобиль и, сняв гос.номерные знаки, передвигались на территории Ахангаранского района, где и были обнаружены мобильной группой ДПС. Проигнорировав сигнал остановить автомобиль, они продолжили движение, но из-за неопытности водителя совершили столкновение с автомобилем ДПС, в результате чего угнанный автомобиль съехал в канал у обочины дороги и остановился.
Б.Г. и Ё.Т. были привлечены в качестве подозреваемых и задержаны в процессуальном порядке. Предварительное следствие продолжается.