Fransiya tank va harbiylarini Rossiya chegarasiga jo‘natadi
Fransiya 4 ta tank, 25 ta jangovar mashina va 300 nafar harbiylarini Estoniya hamda Rossiya chegarasiga yuboradi. Bu haqida Fransiyaning Estoniyadagi elchixonasi rasmiy saytida xabar berilgan.
Ushbu qaror NATOning Boltiqbo‘yi va Polshadagi bazalarini kuchaytirish doirasida amalga oshirilmoqda. Fransiya harbiylari 23 aprelda Estoniyaga yetib keladi va 2019 yilning avgustiga qadar mamlakat xududida qoladi.
Harbiylar Rossiya chegarasidan 140 kilometr uzoqlikdagi Tapa shahrida joylashadi. Diviziya tarkibida Fransiya armiyasining ikkinchi brigadasi va Xorijiy legionning yollanma asarlari bo‘ladi.

Франция отправит танки и сотни солдат к российской границе
Франция отправит почти 300 военнослужащих, 4 танка и 25 боевых машин пехоты на границу Эстонии с Россией. Об этом сообщается на сайте французского посольства в прибалтийской республике.
Решение было принято в рамках миссии НАТО по усилению военного присутствия альянса в странах Балтии и Польше (FRA-EFP LYNX). Французские военные прибудут в Эстонию 23 апреля и останутся на территории республики до конца августа 2019 года.
Военнослужащие будут дислоцироваться в городе Тапа, который расположен в 140 километрах от российской границы. В состав дивизии входят вторая бригада французской армии и наемники из Иностранного легиона.