Ichkilikboz ota-onadan 11 yosh o‘g‘li va 8 yosh qizi qochib ketdi
16 fevral kuni soat 4.25 da Mirobod tumani IIO FMB navbatchilik qismiga ikki nafar voyaga yetmagan bolalarning otasi 36 yoshli Yevgeniy A. murojaat qildi. Uning aytishicha, 15 fevral kuni taxminan soat 8.00 da uning 11 yoshi o‘g‘li va 8 yoshli qizi uydan chiqib, noma’lum tomonga yo‘l olgan va qaytib kelishmagan.
Ko‘rilgan choralar sababli bolalar IIBB PPX xodimlari tomonidan topilib, uylariga qaytarildi.
Ammo keyinchalik ma’lum bo‘lishicha, bolalar qasddan uydan qochib, spirtli ichimliklarga ruju qo‘ygan ota-onalaridan qo‘shni uyning tomida yashirinishar ekanlar.
Ushbu fakt bo‘yicha tekshiruv olib borilib, qo‘shnilarning fikrlari o‘rganildi. Hozirgi vaqtda ota-onalik huquqini cheklash masalasini haql qilish haqida hujjatlar to‘plami tayyorlanmoqda. Bolalar esa sud tomonidan ularning taqdirlari bo‘yicha qaror qabul qilinguncha Toshkent shahar IIBB Voyaga yetmaganlarga ijtimoiy-huquqiy yordam markaziga joylashtirildi.

В Ташкенте дети сбежали из дома от пьющих родителей
16 февраля в 4.25 часов в дежурную часть УКД ОВД Мирабадского района обратился отец двух несовершеннолетних детей 36-летний Евгений А. Он сообщил, что 15 февраля примерно в 8.00 часов его 11-летний сын и 8-летняя дочь вышли из дома в неизвестном направлении и не вернулись. Благодаря принятым мерам дети были найдены сотрудником ППС ГУВД и возвращены домой, сообщает пресс-служба ГУВД Ташкента.
Однако позже стало известно, что дети намеренно убегают из дома прячутся на крыше соседского дома по той причине, что не хотят находиться рядом с родителями, злоупотребляющими спиртными напитками.
По данному факту была проведена проверка, опрошены соседи. В настоящее время готовится пакет документов, необходимый для решения вопроса об ограничении родительских прав. Самих детей на время период до принятия судом решения о дальнейшей их судьбе поместили в Центр социально-правовой помощи несовершеннолетним ГУВД Ташкента.