Londonda bo‘lib o‘tgan «O‘zbekistonlik» xalqaro forumida Uzbekistan’s Club jamoasi tarkibida InfinBank ham bo‘lgan ijtimoiy mas’uliyatli bizneslar TOP-7 taligini taqdim etdi.
Uzbekistan’s Club – bu butun dunyo bo‘ylab muvaffaqiyatli o‘zbekistonliklarni birlashtirish, shuningdek, o‘zbekistonliklar imijini targ‘ib qilish maqsadida yaratilgan global platformadir. Londondagi tadbirda ijodiy jamoa vatandoshlarimiz hikoyalarini aytib berish va yangi tendensiyalarni yaratishga yordam beradigan jurnalning ilk sonini taqdimot qildi.
Jurnalning birinchi sonida muharrirlar ESG (Environmental, Social, Governance) madaniyatini rivojlantirish va yirik bizneslarning ijtimoiy mas’uliyatiga e’tibor qaratishgan. ESG g‘oyalari xayriya emas, balki tadbirkorlar va ishbilarmonlarning mas’uliyati haqidadir.
Milliy TOP-7likka InfinBank’ning «Matonat Futbol» loyihasi kirdi. Bank nogiron-amputantlar futbolini rivojlantirish markaziga, oyoq-qo‘llarining amputatsiyasidan so‘ng yoki tug‘ma patologiya tufayli nogironligi bo‘lgan shaxslarga yordam ko‘rsatdi.
2022 yilda InfinBank «Matonat. Mashaqqatli g‘alaba» filmi yaratilishi tashabbuskori va homiysiga aylandi. Bu bizning yurtdoshlarimiz – nogiron-amputantlar o‘rtasida dunyoning eng nomdor «Matonat» futbol jamoasi haqidagi hujjatli hikoyadir.
Bank amputant futbolchilar o‘rtasidagi birinchi O‘zbekiston chempionati – Mustaqillik kubogini o‘tkazishda ham ishtirok etdi. Ushbu hamkorlik tufayli O‘zbekiston terma jamoasi Turkiyada bo‘lib o‘tgan jahon chempionatiga yo‘llanma oldi va chempionatning bronza medallarini qo‘lga kiritib qaytdi.
InfinBank ekologik, ijtimoiy va korporativ boshqaruv tamoyillarini qo‘llab-quvvatlaydi va bu kabi tashabbuslarni rivojlantirishda davom etadi.

InfinBank вошел в национальный Топ-7 социальной ответственности бизнеса
На международном форуме «O‘zbekistonlik» в Лондоне команда Uzbekistan’s Club представила национальный Топ-7 социальной ответственности бизнеса, в который вошел InfinBank.
Uzbekistan’s Club — это глобальная площадка, созданная для объединения успешных узбекистанцев по всему миру, а также для продвижения имиджа узбекистанцев. На мероприятии в Лондоне креативная команда презентовала глянцевый журнал, который поможет рассказывать истории наших соотечественников и создавать новые тренды.
В первом номере журнала редакция сделала акцент на развитие культуры ESG (Environmental, Social, Governance) и социальной ответственности крупного бизнеса. Идеи ESG заключаются не в благотворительности, а в ответственности предпринимателей и бизнесменов.
В национальный Топ-7 вошел проект InfinBank «Матонат Футбол». Банк оказывал поддержку Центру развития футбола инвалидов-ампутантов, людей с ограниченными возможностями после ампутации или врожденной патологии конечностей.
В 2022 году InfinBank стал инициатором и спонсором создания фильма «Матонат. Победа вопреки». Это документальная история о наших соотечественниках – самой титулованной команде мира по футболу среди инвалидов-ампутантов «Матонат».
Банк также принял участие в проведении первого чемпионата Узбекистана среди футболистов-ампутантов «Кубок Независимости». И благодаря сотрудничеству сборная Узбекистана смогла попасть на чемпионат мира в Турции, где завоевала бронзовый Кубок чемпионата.
InfinBank поддерживает принципы экологического, социального и корпоративного ведения бизнеса и продолжит развивать подобные инициативы.