«Issiq-sovuqchi folbin»ga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
2021-yil mart oyida 32 yoshli X.Sitora o‘zganing mulkini firibgarlik yo‘li bilan qo‘lga kiritish maqsadida Buxoro shahar A.Jomiy ko‘chasida joylashgan yashash xonadonida 31 yoshli T.Shavkatga o‘zini «folbin» deb tanishtirgan. Uning sevgan qizini «issiq-sovuq» orqali qaytarib berishga va’da qilib, jami 3 000 AQSh dollar pullarini aldov yo‘li bilan qo‘lga kiritgan. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Tergov departamenti xabar bermoqda.
Mazkur holat yuzasidan Buxoro shahri bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan X.Sitoraga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 2-qismi «a» bandi (firibgarlik, ya’ni ancha miqdorda aldash yoki ishonchni suiiste’mol qilish yo‘li bilan o‘zganing mulkini yoki o‘zganing mulkiga bo‘lgan huquqni qo‘lga kiritish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Житель Бухары попытался вернуть девушку с помощью любовного приворота за 3000 долларов
31-летний житель города Бухары Шавкат Т. в начале марта текущего года обратился к 32-летней Х. Ситоре, которая представилась ему гадалкой, и поверив её обещанию вернуть его любимую девушку с помощью «любовного приворота», отдал ей деньги в размере 3000 долларов США, сообщает Следственный департамент при МВД.
По данному факту Следственным отделением при УКД ОВД города Бухары в отношении Х. Ситоры возбуждено уголовное дело по пуекту «а» части 2 статьи 168 (мошенничество, совершенное в значительном размере) Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время устанавливаются все обстоятельства произошедшего, а так же проверяется причастность Х. Ситоры к другим преступлениям, в ходе чего будет дана правовая оценка ее действиям. Расследование уголовного дела продолжается.