Markaziy Osiyo rasmiylari bugun AQSh davlat kotibi bilan uchrashadi
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri v.b. Baxtiyor Saidov boshchiligidagi mamlakatimiz delegatsiyasi 2023-yil 28-fevral kuni Ostona shahrida (Qozog‘iston Respublikasi) bo‘lib o‘tadigan «C5+1» shaklidagi Vazirlar yig‘ilishida ishtirok etadi.
Bu haqda TIV matbuot xizmati xabar berdi.
Tadbir davomida O‘zbekiston Respublikasi, Qozog‘iston Respublikasi, Qirg‘iz Respublikasi, Tojikiston Respublikasi, Turkmaniston va Amerika Qo‘shma Shtatlari tashqi siyosat idoralari rahbarlari tomonlarni qiziqtirgan sohalarda mazkur mexanizm doirasidagi hamkorlikning dolzarb masalalarini muhokama qiladilar.

Главы МИД стран Центральной Азии сегодня встретятся с Госсекретарем США
Делегация нашей страны во главе с и.о. министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёром Саидовым примет участие в министерской встрече в формате «С5+1», проводимой 28 февраля в городе Астане (Республика Казахстан).
В ходе мероприятия главы внешнеполитических ведомств Республики Узбекистан, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Республики Таджикистан, Туркменистана и Соединенных Штатов Америки обсудят актуальные вопросы сотрудничества в рамках данного Диалога в сферах, представляющих взаимный интерес.