Ronalduning onasi o‘g‘li ko‘proq «Oltin to‘p» yuta olmaganida «futbol mafiyasi»ni aybladi
Turinning «Yuventus» klubi va Portugaliya terma jamoasi hujumchisi Krishtianu Ronalduning onasi Doloresh Aveyru o‘g‘li haqidagi savollarga javob berarkan, u ko‘proq «Oltin to‘p» yutib olmaganida «futbol mafiyasi»ni aybladi.
— Krishtianu yanada ko‘proq «Oltin to‘p» yutib olishi mumkin edi, agarda futbol mafiyasi bo‘lmaganda. Ha, aynan mafiya, buni boshqacha atab bo‘lmaydi. Agar bo‘lib o‘tgan ishlarga qaraydigan bo‘lsangiz, bu aynan mafiyaning ishi ekanini tushunib olasiz, — deydi Aveyru.
Shu bilan birga Doloreshning aytishicha, Krishtianu agarda ispaniyalik yoki angliyalik bo‘lganida, mafiya uning yo‘liga to‘g‘anoq bo‘lmas edi. Shu bilan birga Ronalduning onasi o‘g‘li bu yil «Oltin to‘p»ni qo‘lga kiritishiga ishonchi komil emasligini, ammo shunday bo‘lishini kutishini bildirgan.

Мать Роналду считает, что мафия помешала завоевать больше наград её сыну
Мать нападающего туринского «Ювентуса» и сборной Португалии по футболу Криштиану Роналду Долореш Авейру считает, что её сыну мешает завоевать больше «Золотых мячей» футбольная мафия.
Криштиану мог бы получить больше «Золотых мячей», если бы не футбольная мафия. Да, именно мафия, это правильное определение. Если вы увидите всё, что произошло, вы поймете, что это из-за мафии, — сказала Авейру каналу SIC Noticias.
Она отметила, что если бы Роналду был испанским или английским футболистом, мафия «не делала бы этого». Также Авейру выразила неуверенность в том, что её сын сможет завоевать «Золотой мяч» в этом году, однако верит в это.