«Milliy bank» sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etmoqda
Kecha tennis bo‘yicha «NBU Kubogi» bo‘lib o‘tdi. Musobaqa Respublika olimpiya zaxiralari tennis maktabida o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev yurtimizda ommaviy sportni rivojlantirish zarurligini ko‘p bora ta’kidlab o‘tgan edi. Jumladan, 2020 yil, 30 oktyabr sanasida davlat rahbarining «Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi farmoni qabul qilingan.
«O‘zmilliybank» AJ tomonidan ushbu farmon doirasida tennis musobaqasi tashkil etildi. Davlat boshqaruv organlari, vazirlik va idoralar rahbarlari o‘rtasida o‘tkazilgan musobaqada 30 nafar havaskor-sportchi qatnashdi. Barcha ishtirokchilar olimpiya tizimida 15 ta juftlikka ajratildi. Musobaqani xalqaro professional hakamlar boshqarib bordi va O‘zbekiston tennis federatsiyasi shifokori sportchilar sog‘ligini kuzatib turdi.
Qur’a natijasiga ko‘ra barcha juftliklar guruhlarga bo‘lindi. Har bir guruhda bahslar davra tizimida o‘tkazildi. Eng ko‘p ochko jamg‘argan ikkita juftlik pley-offga yo‘l oldi va birinchi hamda uchinchi o‘rinlar uchun kurash olib bordi.
Bahs yakuniga ko‘ra g‘oliblikni Furqat Karimov va Yorqin Zoirov juftligi egallab, «NBU Kubogi»ni qo‘lga kiritishdi.
Musobaqada ikkinchi o‘rinni Valeriy Tyan / Vladislav Shegay juftligi egallagan bo‘lsa, uchinchi o‘rin Muxsin Ashurov / Artur Maurerlarga nasib etdi.
G‘olib va sovrindorlar qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.
Taqdirlash marosimida, Jismoniy tarbiya va sport vaziri Dilmurod Xamidullayevich Nabiyev, Milliy Olimpiya Qo‘mitasi raisi Rustam Mavzurovich Shoabdurahmonov hamda «Milliy bank» AJ Boshqaruvi raisi Alisher Qudratullayevich Mirsoatov ishtirok etdi.
Havaskorlar o‘rtasidagi ushbu musobaqa an’anaviy ko‘rinish olishi musobaqa davomida ta’kidlab o‘tildi.

Узнацбанк пропагандирует здоровый образ жизни
20 декабря 2020 года состоялся теннисный турнир на «Кубок NBU». Турнир прошел на базе Республиканской теннисной школы олимпийского резерва.
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёева №УП-6099 от 30 октября 2020 года определены основные направления широкого внедрения в жизнь здорового образа жизни
и дальнейшего развития массового спорта в нашей стране.
В связи с этим, в целях вовлечения людей к повседневным занятиям физкультурой и спортом, теннисный турнир на «Кубок NBU» проведен в любительском формате среди руководителей органов государственной власти, министерств и ведомств.
В данных соревнованиях, прошедших по олимпийской системе, приняли участие 15 пар игроков. Обслуживали турнир профессиональные международные судьи и спортивный врач Федерации тенниса Узбекистана.
Во время жеребьевки все пары были разделены по подгруппам. Сначалав каждой подгруппе были сыграны матчи по круговой системе. Две пары, набравшие наибольшее количество очков, прошли в плей-офф, где продолжили борьбу за первое и третье место.
В захватывающей борьбе в финале победу со счетом 3:0 одержали Фуркат Каримов и Ёркин Зоиров, которые стали обладателями «Кубка NBU».
По итогам турнира почётные места заняли следующие пары участников:
II место - Валерий Тян / Владислав Шегай;
III место - Мухсин Ашуров / Артур Маурэр.
Победители и призёры соревнований были награждены призами и ценными подарками.
В церемонии награждения победителей и призёров турнира приняли участие министр физической культуры и спорта Республики Узбекистан Дилмурод Хамидуллаевич Набиев, президент Национального олимпийского комитета Узбекистан Рустам Мавзурович Шаабдурахманов а также председатель правления АО «Узнацбанк» Алишер Қудратуллаевич Мирсоатов.
Проведение подобных турниров вносит большой вклад в развитие спорта, в частности тенниса, способствует повышению интереса к этому замечательному виду спорта, как со стороны взрослых, так и нашей молодёжи.