Misr prezidenti ertaga rasmiy tashrif bilan O‘zbekistonga keladi
Prezident Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan 2018 yil 4-5 sentyabr kunlari Misr Arab Respublikasi prezidenti Abdul Fattoh Said Husayn Xalil As-Sisi rasmiy tashrif bilan O‘zbekistonda bo‘ladi. Bu haqda TIV axborot xizmati xabar qilmoqda.
Oliy darajadagi uchrashuvlarda O‘zbekiston-Misr hamkorligini rivojlantirishning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qilish hamda mintaqaviy va hududiy siyosatning dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashish rejalashtirilgan.
Muzokaralar yakunida davlat rahbarlarining Qo‘shma bayonoti qabul qilinishi, O‘zbekiston va Misr o‘rtasida siyosiy, savdo-iqtisodiy, turizm, fan, ta’lim, madaniyat va sport sohalaridagi hamkorlikni mustahkamlash va kengaytirishga qaratilgan salmoqli hukumatlararo va idoralararo hujjatlar imzolanishi kutilmoqda.

Президент Египта завтра приедет в Узбекистан
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 4-5 сентября 2018 года Президент Арабской Республики Египта Абдул-Фаттах Саид Хусейн Халил Ас-Сиси посетит нашу страну с официальным визитом. Об этом сообщает пресс-служба МИД.
В ходе предстоящего саммита на высшем уровне планируется обсудить перспективные направления развития узбекско-египетского сотрудничества, обменяться мнениями по актуальным международным и региональным проблемам.
По итогам переговоров ожидается принятие Совместного заявления глав государств, подписание значительного пакета межправительственных и межведомственных документов, предусматривающих укрепление и расширение взаимодействия между Узбекистаном и Египтом в политической, торгово-экономической областях, в сферах туризма, науки, образования, культуры и спорта.