O‘zbekiston elchisi Misr prezidentiga ishonch yorliqlarini topshirdi
Kecha, 31-mart kuni O‘zbekistonning Misrdagi Favqulodda va Muxtor elchisi Mansurbek Qilichev Misr prezidenti Abdulfattoh As-Sisiyga ishonch yorliqlarini topshirdi.
Tantanali tadbir Qohiradagi «Al-Ittihodiya» prezident saroyida bo‘lib o‘tdi.
Ishonch yorliqlarini topshirish marosimida faxriy qorovul saf tortdi. O‘zbekiston elchisi sharafiga davlatimiz madhiyasi yangradi.
Qisqa suhbat chog‘ida Misr rahbari Prezident Shavkat Mirziyoyevga o‘zining samimiy salomi va ezgu tilaklarini yo‘llab, Misr tomoni O‘zbekiston bilan barcha sohalarda do‘stlik va hamkorlik munosabatlarini yanada rivojlantirish hamda mustahkamlash istagini yana bir bor bildirdi.
O‘zbekiston va Misr o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash, shuningdek, Misr prezidentining 2018-yil 4-5-sentyabr kunlari mamlakatimizga rasmiy tashrifi chog‘ida oliy darajadagi muzokaralarda erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish yuzasidan fikr almashildi, deyiladi xabarda.

Посол Узбекистана вручил верительные грамоты президенту Египета Абдулфаттаху Ас-Сиси
31 марта 2022 года Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан в Арабской Республике Египет Мансурбек Киличев вручил верительные грамоты Президенту Египета Абдулфаттаху Ас-Сиси, сообщает пресс-служба МИДа.
Торжественное мероприятие прошло в президентском дворце «Аль-Иттихадия» в городе Каире.
Церемония вручения верительных грамот состоялась при параде роты почетного караула с исполнением Государственного гимна Республики Узбекистан.
В ходе краткой беседы глава Египта передал Президенту Шавкату Мирзиёеву свои теплые приветствия и наилучшие пожелания, подтвердив стремление Египта к дальнейшему развитию и укреплению отношений дружбы и сотрудничества с Узбекистаном во всех областях.
Состоялся обмен мнениями по укреплению взаимодействия Узбекистана и Египта, реализации договоренностей, достигнутых ходе переговоров на высшем уровне в рамках официального визита Президента Египета в нашу страну 4-5 сентября 2018 года.