O‘zbekistonda to‘yda bo‘lgan qozog‘istonlik ayolda koronavirus aniqlandi
O‘zbekistonda to‘yda bo‘lib qaytgan qozog‘istonlik ayolda koronavirus infeksiyasi aniqlandi. Bu haqda inform.kz xabar berib o‘tdi.
Qozog‘istonning Almati viloyati, Yenbekshikazax tumanida istiqomat qiluvchi, 1960 yilda tavallud topgan ayol qarindoshlari bilan birga O‘zbekistonda, To‘rtko‘l qishlog‘ida o‘tkazilgan to‘y marosimida ishtirok etgan. Umumiy jihatdan 14 nafar mehmon 26 mart sanasida Qozog‘istonga qaytgan va 27 mart kuni hammasi statsionarda karantinga olingan.
Karantin davomida hammadan tibbiy tahlil olingan. Natijada yuqorida keltirib o‘tilgan ayolda koronavirus infeksiyasi aniqlangani xabar qilinmoqda. Shu o‘rinda ta’kidlab o‘tish lozim, 29 mart sanasida Qozog‘istonning Almati viloyatida 6 kishida koronavirus infeksiyasi topilgan.

У казахстанки, побывавшей на свадьбе в Узбекистане выявлен коронавирус
У гражданки Казахстана, побывавшей на свадьбе в Узбекистане выявлена инфекция коронавируса. Об этом со ссылкой на пресс-службу акима Алматинской области сообщил inform.kz.
Сообщается, что женщина 1960 года рождения вместе с родственниками вернулась со свадьбы из села Торткул республики Узбекистан. Все 14 лиц 26 марта вернулись домой в город Есик. 27 марта согласно полученной информации от Туркестанской области, все были изолированы в провизорный стационар. В ходе карантина у всех были взяты анализы. В результате проверки у вышеуказанной женщины была подтверждена КВИ.