«O‘zmilliybank» Samarqandda aholiga sifatli xizmatlar taqdim etmoqda
«O‘zmilliybank» AJ tomonidan Samarqand viloyatiga press-tur tashkil etildi. Ushbu sayohat doirasida OAV xodimlari bankning Samarqand viloyati filiali faoliyati bilan tanishdilar.
«O‘zmilliybank» AJ Samarqand viloyat filiali 1991 yil 7 sentyabrda tashkil topgan bo‘lib, shu kunga qadar Samarqand viloyatining turli hududlarida faoliyat yuritib kelmoqda. Jumladan, Urgut, Jomboy, Nurobod va Pastdarg‘om tumanlarida bankning 5 ta filiali xizmat ko‘rsatib kelayotgan bo‘lsa, Kattaqo‘rg‘on va Bulung‘ur tumanlarida 2 ta Bank xizmatlari ko‘rsatish markazlari esa aholiga sifatli bank xizmatlarini taqdim etmoqda.
Samarqand viloyatida xizmatlar ko‘rsatish sohasida yangi loyihalarni shakllantirish maqsadida, bank xodimlari tomonidan mahalliy hokimliklar bilan birgalikda har bir tuman va shahar hokimliklarida tashabbuskorlar bilan uchrashuvlar o‘tkazilib, xizmatlar ko‘rsatish sohasi bo‘yicha o‘quv-seminarlar va batafsil tushuntirishlar berildi. Shuningdek tadbirkorlarning g‘oyalari bo‘yicha namunaviy biznes rejalar, bukletlar taqdim qilinib xizmatlar turlari bo‘yicha keng turdagi tushuntirish va targ‘ibot ishlari olib borildi.
Filialda jami 426,8 mingta mijozlarga xizmat ko‘rsatiladi. Shundan 409,1 mingtasi jismoniy shaxslar va 17,7 mingtasi yuridik shaxslar hisoblanadi. Jismoniy shaxslarning jami depozit qo‘yilmalari 536,5 mlrd.so‘mni tashkil etadi. To‘lov plastik kartochkalaridan foydalanishda qulayliklar yaratish maqsadida joylarda 32 ta bankomat, 25 ta infokioska, 6739 ta savdo terminallari dislokatsiya qilingan.
Bundan tashqari, aholiga valyuta amaliyotlarida qulayliklar yaratish maqsadida shaxar hududida 9 ta valyuta ayirboshlash shaxobchasi va 24/7 rejimda xizmat ko‘rsatuvchi 6 ta avtomatlashtirilgan valyuta ayirboshlash shaxobchasi (bankomat) shaxar va tuman fuqarolariga hamda tashrif buyurgan mehmonlarga xizmat ko‘rsatmoqda.

«Узнацбанк» предоставляет качественные услуги жителям Самарканда
С целью ознакомления, как при участии АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан» осуществляется последовательная работа в рамках постановления главы государства, на примере Самаркандской области, 19 ноября текущего года Банком организован пресс-тур для представителей СМИ в Самаркандскую область. Участники пресс-тура ознакомились с деятельностью Самаркандского филиала АО «Узнацбанк».
Самаркандский областной филиал Банка действует в различных частях области. В частности, 5 филиала банка предоставляют услуги в Ургутском, Жамбайском, Нурабадском, Пастдаргамской районах, а 2 центра банковских услуг в Каттакурганском и Булунгурском предоставляют качественные банковские услуги населению.
За счет кредитов, предоставленных этими филиалами и центрам оказания банковских услуг, в Самаркандской области созданы интенсивные сады, современные холодильные камеры большой емкости, центры торговли и бытового обслуживания, предприятия общественного питания.
В филиале обслуживаются 426,8 тыс. клиентов. Из них 409,1 тысячи - физические и 17,7 тысячи - юридические лица. Для упрощения использования пластиковых платежных карт на местах расположены 32 банкомат, 25 инфокиосков, 6739 торговых терминала.
Кроме того, с целью облегчения населению операций с иностранной валютой, в городе обслуживают жителей и гостей города и района 9 пункта обмена валюты и 6 автоматизированный пункт обмена валюты (банкомат), работающие в режиме 24/7.