«O‘zmilliybank»: Yangilangan filial va yangi imkoniyatlar
Mamlakatimiz mustaqilligining 29 yilligi hamda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki Aksiyadorlik jamiyatining tashkil topganiga 29 yil to‘lishi munosabati bilan kuni kecha, O‘zmilliybank Toshkent viloyati filiali Yangiyo‘l filialining ma’muriy binosi ta’mirdan chiqarilib foydalanishga topshirildi.
«O‘zmilliybank» Yangiyo‘l filiali 1998 yil 3 iyulda tashkil topgan bo‘lib, shu kunga qadar Toshkent viloyatining Yangiyo‘l shaxar xududida faoliyat yuritib kelgan. Mazkur filial Toshkent viloyatining 5 ta tumanlariga (Kuyichirchik, Chinoz, Zangiota, Toshkent va Yangiyo‘l) xizmat ko‘rsatib kelayotgan bo‘lsa, Zangiota tumanida esa 1 ta minibank aholiga sifatli bank xizmatlarini taqdim etmoqda.
Mazkur filial tomonidan ajratilgan kreditlar hisobidan Chinoz tumanida fermer xo‘jaligi qoshida xar birida ming boshdan ortiq naslli qoramol boquvchi chorvachilik fermalari, Yangiyo‘l tumanida yirik sig‘imli zamonaviy muzlatgichlar, savdo va maishiy xizmat kursatish markazlari, umumiy ovkatlanish maskanlari tashkil topdi. Umumiy ma’noda oxirgi uch yilda tumanda 20 dan oshiq yirik ishlab chiqarish loyihalari moliyalashtirildi.
Bank filiali loyihalarni moliyalashtirishda faqatgina Yangiyo‘l tumani bilan cheklanib qolmay ko‘shni tumanlar ya’ni Kuyichirchiq tumanida ishlab chikarish korxonasi, Zangiota tumanida chorvachilik xo‘jaligi, Chinoz tumanida esa savdo va maishiy xizmat kursatish loyihalarini moliyalashtirilgan.
«O‘zmilliybank» Toshkent viloyati filiali Yangiyo‘l filiali tomonidan moliyalashtirilgan loyihalar natijasida tumanda 1500 dan ortiq fuqaro bandligi ta’minlangan.
Filialda jami 1500 ta mijozlarga xizmat ko‘rsatiladi. Shundan 800ta jismoniy shaxslar va 700 ta yuridik shaxslar. Jismoniy shaxslarning jami depozit qo‘yilmalari 70 035,00 mlrd.so‘mni tashkil etadi. To‘lov plastik kartochkalaridan foydalanishda qulayliklar yaratish maqsadida bank binosida 2 ta bankomat, 1 ta infokioska, 294 ta savdo terminallar dislokatsiya qilingan.
Bundan tashqari, aholiga valyuta amaliyotlarida qulayliklar yaratish maqsadida Yangiyul shaxar xududida 1 ta valyuta ayirboshlash shohobchasi va 24/7 rejimda xizmat ko‘rsatuvchi 3 ta avtomatlashtirilgan valyuta ayirboshlash shohobchasi xamda Chinoz tumani Yallama bojxona postida 24/7 rejimda xizmat ko‘rsatuvchi valyuta ayirboshlash shohobchasi shaxar va tuman fuqarolariga hamda tashrif buyurgan mehmonlarga xizmat ko‘rsatmoqda.
Bankning filialida zamonaviy innovatsion bank xizmatlari ko‘rsatilishiga alohida ahamiyat qaratilgan. Bank mijozlarining 70 foizi masofadan boshqariladigan bank xizmatlaridan foydalanmoqdalar. Bunda hisobraqamlarda bank aylanmalarini amalga oshirish, on-layn kredit rasmiylashtirish yoki kredit qarzdorligini qoplash, xalqaro va milliy plastik kartochkalarda xar qandan bank amaliyotlari hamda to‘lovlarni amalga oshirish, omonat rasmiylashtirish amaliyotlari, xorijiy valyutalarda konversion amaliyotlar, pul o‘tkazmalari kabi bank xizmatlaridan masofadan foydalanish mumkin.

«Узнацбанк»: Новый филиал — новые возможности
По случаю 29-летия независимости Республики Узбекистан и 29-летия «Узнацбанка», открылось новое административное здание Янгийулского филиала Ташкентского областного филиала банка. Новое здание, оснащенное всеми удобствами, теперь сможет предоставлять клиентам более качественные услуги в соответствии с современными требованиями. В частности, клиенты, посещающие филиал, могут пользоватся услугами как, выдача кредитов, внесения вкладов, оплаты коммунальных услуг, перевода денег и обмена валюты.
Янгиюльский филиал «Узнацбанка», начал своё деятельность 3 июля 1998 года. Филиал обслуживает 5 районов Ташкентской области (Куйичирчик, Чиноз, Зангиота, Ташкент и Янгиюль), а в Зангиотинском районе 1 мини-банк предоставляет качественные банковские услуги населению.
Благодаря кредитам, предоставленным данным филиалом, создано фермы в Чиназском районе, торговые и сервисные центры, предприятия общественного питания в Янгиюльском районе. В целом за последние три года в районе профинансировано более 20 крупных производственных проектов.
Филиал банка финансирует проекты не только в Янгиюльском районе, но и в соседних районах, например, производственное предприятие в Куйичирчикском районе, животноводческая ферма в Зангиотинском районе, торгово-бытовое обслуживание в Чиназском районе.
В результате проектов, финансируемых Янгиюльским филиалом Ташкентского областного филиала НБУ, в районе создано более 1500 новых рабочих мест.
Филиал обслуживает 1500 клиентов. Из них 800 физических и 700 юридических лиц. Для удобства использования платежных пластиковых карт в здании банка расположены 2 банкомата, 1 киоск, 294 торговых терминала.
Кроме того, с целью облегчения населению операций с иностранной валютой на территории города Янгиюл работает 1 пункт обмена валюты и 3 автоматизированных пункта обмена валюты, работающие круглосуточно, а также круглосуточные пункты обмена валюты на таможенном посту Яллама Чиназского района обслуживает жителей города и района, а также приезжих гостей.
Особое внимание уделяется предоставлению современных инновационных банковских услуг в филиале банка. 70% клиентов банка пользуются услугами дистанционного банковского обслуживания. Можно удаленно использовать банковские услуги, такие как банковские операции, онлайн-кредит или погашение кредита, любые банковские операции и платежи по международным и национальным пластиковым картам, депозитные операции, конверсионные операции в иностранной валюте, денежные переводы.
Следует отметить, что в целях создания удобства для клиентов в Ташкентской области и содействия строению нового города, этот филиал также ответственно подходит к своей деятельности. Ташкентский областной филиал НБУ продвигается в новом здании, навстречу реализации новых целей и задач.