Pandemiya boshlanganidan buyon COVID-19 va shu bilan bog‘liq kasalliklardan vafot etganlar soni 4 082 349 kishiga yetdi.
15 milliondan ortiq kasallanganlar qayd etilgan mamlakatlar ro‘yxatiga AQSh, Hindiston va Braziliya kiradi. Ushbu ro‘yxatda AQSh birinchi o‘rinda: 34 069 064 COVID-19ga chalingan va 608 898 ta kishi hayotdan ko‘z yumgan.
Ro‘yxatda keyingi o‘rinda Hindiston bormoqda: 31 106 065 holat va 413 609 o‘lim.
Braziliyada 19 342 448 ta holat qayd etilgan bo‘lib, 541 266 kishi vafot etdi. Mamlakat reytingda uchinchi o‘rinni egallagan.
Worldometer statistik portali ma’lumotlariga ko‘ra, yakshanba kuni ertalab dunyoning 1 million aholisiga 525,9 ta o‘lim to‘g‘ri keladi. AQShda 1 million aholiga 1876 kishi, Hindistonda — 297, Braziliyada — 2528 o‘lim kuzatildi.

Почти 190 млн заражений COVID зафиксировано в мире
Число заражений COVID-19 в мире составило 189 998 957 на утро воскресенья, сообщили в американском университете Джонса Хопкинса.
С начала пандемии число погибших от COVID-19 и сопутствующих заболеваний достигло 4 082 349 человек.
В список стран, в которых зафиксировано более 15 млн заболевших, входят США, Индия и Бразилия. Первыми в этом списке стоят США с 34 069 064 заболевшими COVID-19 за всё время и  608 898 скончавшимися от COVID.
Далее в списке идёт Индия с 31 106 065 заболевшими и 413 609 умершими.
У Бразилии 19 342 448 заболевших, погибли 541 266 человек. Страна занимает третью позицию рейтинга.
По данным портала статистического портала Worldometer, коэффициент смертности на 1 млн населения планеты составил на утро воскресенья 525,9. В США на 1 млн жителей скончалось 1876 человек, в Индии — 297, Бразилии — 2528.