Prezident Berlinga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Germaniya Federal Prezidenti Frank-Valter Shtaynmayerning taklifiga binoan tashrif bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi.
Tashrif dasturiga muvofiq, Berlin shahrida Federal Prezident Frank-Valter Shtaynmayer va Federal Kansler Olaf Shols bilan muzokaralar, shuningdek, Germaniyaning yetakchi kompaniyalari rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Germaniya poytaxtidagi Yangi muzey va Jeyms Simon galereyasida ochiladigan «O‘zbekistonning arxeologik xazinalari. Aleksandr Makedonskiydan Kushonlar imperiyasigacha» nomli ko‘rgazma bilan tanishish ko‘zda tutilgan.

Президент отбыл в Берлин
По приглашению Федерального Президента Германии Франка-Вальтера Штайнмайера Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев отбыл в эту страну с визитом.
В соответствии с программой пребывания запланировано проведение в городе Берлине переговоров с Федеральным Президентом Франком-Вальтером Штайнмайером и Федеральным Канцлером Олафом Шольцем, а также встречи с руководством ведущих германских компаний.
В рамках визита предусматривается посещение выставки «Археологические сокровища Узбекистана. От Александра Македонского до Кушанской империи», которая откроется в Новом музее и галерее Джеймса Симона в германской столице.