O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevning taklifiga binoan 2 iyul kuni davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi.
Tashrif dasturiga muvofiq, Boku shahrida Oliy davlatlararo kengashning ikkinchi majlisi va boshqa oliy darajadagi tadbirlar bo‘lib o‘tadi. O‘zbekiston bilan Ozarbayjon o‘rtasidagi do‘stlik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari ko‘rib chiqiladi.
Mamlakatimiz yetakchisi Xonkendi shahrida o‘tkaziladigan Iqtisodiy hamkorlik tashkilotining navbatdagi sammitida ham ishtirok etadi.

Президент Шавкат Мирзиёев по приглашению президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева 2 июля отбыл в эту страну с государственным визитом. Об этом сообщает пресс-служба президента.
В соответствии с программой пребывания в городе Баку пройдут второе заседание Высшего межгосударственного совета и другие мероприятия на высшем уровне. Будут рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления узбекско-азербайджанских отношений дружбы, стратегического партнерства и союзничества.
Лидер Узбекистана также примет участие в работе очередного саммита Организации экономического сотрудничества, который состоится в городе Ханкенди.