Qashqadaryoda bosh shifokor 500 dollar bilan qo‘lga tushdi
Qashqadaryo viloyatining Qarshi tumanida tibbiyot birlashma bosh shifokori 500 dollar pora bilan qo‘lga tushdi. Bu haqda viloyat prokuraturasi xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, fuqaro S.Q. arizasiga ko‘ra, huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan hamkorligida tezkor tadbir o‘tkazilgan. Unda Qarshi tuman tibbiyot birlashmasi boshlig‘i M.M. birlashmada katta hamshira lavozimida ishlovchi S.A. orqali fuqaro S.Q.ni ishga qabul qilish evaziga 500 dollarni pora tariqasida olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan departamentning viloyat boshqarmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 210-moddasi (pora olish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlari Qarshi tuman prokuraturasi tomonidan olib borilmoqda, — deyiladi viloyat prokuraturasi xabarida.

В Кашкадарье главврач медицинского объединения задержан за взятку в 500 долларов
В Каршинском районе Кашкадарьинской области задержан главный врач районного медицинского объединения.
По данным областной прокуратуры, в сотрудничестве с правоохранительными органами на основании заявления гражданина С.К. проведено оперативное мероприятие. Начальник медицинского объединения Каршинского района М.М. был задержан с поличным при получении 500 долларов от посредника – старшей медсестры медучреждения за принятие на работу гражданина С.К.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 210 (получение взятки) Уголовного кодекса, ведется предварительное следствие.