Joriy yil 7-iyul kuni Qashqadaryo viloyati Koson tumanida yashovchi ikki nafar 61 yoshli ayol Shahrisabz tumani «Miraki» MFYda «Oqdaryo» daryosining o‘ng qirg‘og‘iga cho‘milish maqsadida tushib, oqib ketishi natijasida vafot etgan.
Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinovning ma’lum qilishcha, hodisa joyi tezkor-tergov guruhi a’zolari tomonidan ko‘zdan kechirilib, protsessual hujjatlar rasmiylashtirilgan.
Tibbiy-ekspertizaning xulosasiga ko‘ra, fuqarorlarning o‘limiga nafas yo‘llarini suyuqlik bilan berkilishi natijasida mexanik asfeksiyadan vujudga kelganligi sabab bo‘lgan.

7 июля текущего года две 61-летние женщины, проживающие в Касанском районе Кашкадарьинской области, спустились к правому берегу реки Акдарья в махалле «Мираки» Шахрисабзского района с целью купания и утонули в результате унесения течением. Об этом говорится в программе Millar.
Как сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Хаёт Шамсутдинов, место происшествия было осмотрено членами оперативно-следственной группы, оформлены процессуальные документы.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы, причиной смерти гражданок стала механическая асфиксия, возникшая вследствие закупорки дыхательных путей жидкостью.