Qibraylik erkak o‘z ayolini $1500 evaziga o‘ldirish uchun buyurtma berdi
Toshkent viloyatining Qibray tumanida yashovchi fuqaro 1500 AQSh dollari evaziga sobiq turmush o‘rtog‘i o‘limini tashkillashtirmoqchi bo‘ldi.
Huquqni muhofaza qilish organlaridagi manbasiga tayanib «UzNews.uz»ning xabar berishicha, 11 fevral kuni Toshkent viloyati IIBga Chirchiq shahrida yashovchi 1970-yilda tug‘ilgan fuqaro B.Yu. ariza bilan murojaat qiladi. U o‘z arizasida tanishi Qibray tumanida yashovchi 1981-yilda tug‘ilgan fuqaro D.A. sobiq turmush o‘rtog‘i 1979 yilda tug‘ilgan fuqaro Sh.M.ni o‘ldirishi uchun unga 1500 AQSh dollari va’da qilayotgani xaqida ma’lum qiladi.
Ushbu holat yuzasidan o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida, 13-fevral kuni soat 20:00da B.Yu. buyurtmachi D.A. bilan uchrashib, unga qotillik jinoyati sodir etilganligi sahnalashtirilgan foto suratlar hamda sobiq turmush o‘rtog‘iga tegishli ayollar sumkasi berilganidan so‘ng buyurtmachi D.A. ishni bitirganligi uchun fuqaro B.Yu.ga kelishilgan puldan 400.000 so‘mini berayotgan vaqtida daliliy ashyolar bilan qo‘lga olingan.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent viloyat prokuraturasi tomonidan fuqaro D.Yu.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining 25/97-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, ehtiyot chorasi sifatida qamoqqa olingan.

В Ташкентской области мужчина заказал убийство своей жены за $1500
38-летний житель Ташкентской области попытался организовать убийство собственной жены за 1500 долларов США, сообщает «UzNews.uz» со ссылкой на источник в правоохранительных органах.
11 февраля в УВД Ташкентской области обратился гражданин Б.Ю., 1970 года рождения, с заявлением. Как выяснилось, знакомый заявителя – житель Кибрайского района Д.А.,1981 года рождения, предложил 1500 долларов США за убийство своей жены Ш.М., 1979 года рождения.
В ходе оперативного мероприятия, 13 февраля в 20:00 Б.Ю. встретился с заказчиком Д.А. и продемонстрировал сфальсифицированные доказательства убийства его жены. Д.А. был задержан с поличным во время оплаты части суммы за «выполненный» заказ. Стоит отметить, что мужчина передал только 400 000 сумов.
В отношении задержанного возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 25/97 Уголовного Кодекса РУз. за покушение на умышленное убийство.