O‘zMU rektori Qozonda tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar bilan uchrashdi
Hamkorlik aloqalari, professor-o‘qituvchilarning o‘zaro tajriba almashinuvi, yosh o‘qituvchilarning malaka oshirishi borasida qator masalalar muhokama qilingan mazkur tashrif doirasida Marahimov bugungi kunda Qozon Federal Universitetida tibbiyot va iqtisod yo‘nalishida tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar bilan uchrashdi.
Suhbat davomida QFU rektori Ilshat Gafurov O‘zbekistondan kelgan talabalar xorijiy davlatlar talabalari ichida eng tirishqoq, izlanuvchan, bilimga chanqoq ekanligini ta’kidladi. Ularni o‘z sohalarida yetuk mutaxassis bo‘lishlariga ishonch bildirdi.
Marahimov suhbat yakunida o‘qishni tamomlagan har bir yosh O‘zMUga, albatta qaytishi va universitet ularni ish bilan ta’minlashini ta’kidladi.

Ректор НУУз встретился с узбекистанскими студентами в Казани
В ходе визита стороны обсудили широкий круг вопросов сотрудничества, обмен опытом между учеными и преподавателями, подготовку квалифицированных кадров. В рамках визита, Марахимов встретился со студентами, обучающимися в КФУ на медицинском и экономическом направлениях.
В заключение, Аваз Марахимов заверил, что каждый молодой выпускник НУУз, вернувшись на родину, будет обязательно трудоустроен. В ходе встречи ректор КФУ Ильшат Гафуров отметил, что студенты из Узбекистана являются самыми востребованными иностранными студентами. Он выразил уверенность, что из них будут зрелые специалисты в выбранной ими области.
На сегодняшний день в КФУ обучается 7500 иностранных граждан. Около 1500 из них - студенты из Узбекистана.