Shavkat Mirziyoyev Buyuk Britaniya qiroliga tabrik yo‘lladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligi Qiroli Karl Uchinchiga uning taxtga o‘tirishi munosabati bilan tabrik yo‘lladi.
Maktubda O‘zbekiston va Buyuk Britaniya o‘rtasidagi o‘zaro ishonch va yuksak hurmat ruhidagi keng qamrovli sheriklik kelgusida ham izchil rivojlanishiga ishonch bildirilgan.
Davlatimiz rahbari qirolga mustahkam sihat-salomatlik, uzoq umr, oilaviy baxt-saodat hamda g‘oyatda sharafli faoliyatida ulkan yutuqlar, do‘st Birlashgan Qirollik xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik, davomiy ravnaq tilagan, deyiladi xabarda.

Шавкат Мирзиёев поздравил короля Великобритании Карла III
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил Короля Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Карла III по случаю его восшествия на престол. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В письме выражается уверенность, что полномасштабное партнерство между Узбекистаном и Великобританией, основанное на взаимном доверии и высоком уважении, будет и впредь последовательно развиваться.
Глава нашего государства пожелал королю крепкого здоровья, долгих лет жизни, семейного счастья и больших успехов в его весьма почетной деятельности, а дружественному народу Соединенного Королевства - мира, благополучия и долговечного процветания.