Shavkat Mirziyoyev Markaziy harbiy klinik gospitalini borib ko‘rdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 28-iyul kuni Mudofaa vazirligining Markaziy harbiy klinik gospitalini borib ko‘rdi. Bu haqda Prezidentning matbuot xizmati xabar berdi.
Ushbu gospital o‘tgan asrning qirqinchi yillarida qurila boshlagan. Bugungi kunda shifoxona qariyb 16 gektar maydonni egallagan.
Shavkat Mirziyoyev ushbu gospital sobiq tuzum loyihasi asosida qurilgani va eskicha tartibda ishlab kelayotgani, bunday zamon o‘tib bo‘lganini ta’kidladi.
«Ushbu gospitalni davlat-xususiy sheriklik asosida ish yuritishga o‘tkazish, boshqaruvda zamonaviy menejmentni joriy etish zarur. Shunda daromad ham bo‘ladi, sifat ham ta’minlanadi», dedi Prezident.
Shifoxona hududini optimallashtirish, binolarni rekonstruksiya qilish va zamonaviy uskunalar bilan jihozlash, bu yerga xorijiy klinikalar va mutaxassislarni jalb etish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

Шавкат Мирзиёев посетил Центральный военный клинический госпиталь
Президент Шавкат Мирзиёев 28 июля посетил Центральный военный клинический госпиталь Министерства обороны.
Как сообщает пресс-служба Президента, строительство данного госпиталя было начато в сороковых годах прошлого века. В настоящее время он занимает площадь в 16 гектаров.
Шавкат Мирзиёев отметил, что госпиталь был построен по проекту бывшего строя, и сегодня, как и методы его работы, безнадежной устарел.
«Необходимо перевести деятельность госпиталя на механизм государственно-частного партнерства, внедрить современный менеджмент. Благодаря этому будут и доходы, и качество»,- сказал Президент.
Даны поручения по оптимизации территории госпиталя, реконструкции зданий и оснащению их современной аппаратурой, привлечению сюда зарубежных клиник и специалистов.